O czym pamiętać wybierając pediatrę?

Kategorie Medycyna

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu noworodkowi możliwie najlepszy start. Dlatego ważne jest aby wybrać lekarza pediatrę, który zaopiekuje się Twoją pociechą od pierwszych chwil narodzin. Jak znaleźć dobrego lekarza pediatrę i kiedy jest najlepszy moment na to aby znaleźć lekarza godnego uwagi? Oto kilka cennych wskazówek. 

Kiedy zacząć szukać pediatry?

Najlepszym pomysłem będzie rozeznanie się w tym temacie na około 3 miesiące przed terminem porodu. W tym czasie możemy poprosić o rekomendacje przyjaciół, sąsiadów a nawet i lekarzy, których znamy. Znalezienie dobrego pediatry nie jest łatwym zadaniem szczególnie, że my jako rodzice chcemy aby nasza pociecha była otoczona opieką na najwyższym poziomie. Zatem wymagania wobec pediatry są nierzadko wygórowane. Jeśli chcesz sprawdzić recenzje dotyczące lekarza pediatry tutaj zachowaj ostrożność i upewnij się, że witryna z recenzjami zezwala na opinie tylko od rzeczywistych pacjentów. Wybór pediatry jeszcze przed urodzeniem dziecka pomoże Ci poczuć się pewnie. Świadomość, że zdecydowaliśmy się na odpowiedniego lekarza sprawi, że poczujemy się spokojniejsi. 

Pediatra w twojej przychodni 

Sposobów na to jak znaleźć dobrego pediatrę jest wiele. Najszybszym jest zrobienie rozeznania w naszej okolicy. Sprawdźmy kto przyjmuje w przychodni rodzinnej, zapytajmy o terminy wizyt lub też umówmy się na pierwszą wizytę do pediatry bez pociechy. W każdym większym mieście funkcjonuje poradnia rodzinna, niezależnie od tego czy zamieszkujemy Warszawę, Łódź czy dzielnicę miasta (np. Widzew) lekarz pediatra powinien nas przyjąć po wcześniejszej umówionej wizycie. Mieszkańcy większych miast takich jak Łódź, Warszawa, Poznań zazwyczaj to zadanie mają ułatwione. Dla przykładu w Łodzi jedną z lepiej funkcjonujących przychodni jest Poradnia Medan – tutaj pacjenci mogą umawia się za pośrednictwem rejestracji online, co więcej mogą umawiać się na wizytę bez kolejki. Sprawdź godziny otwarcia przychodni: https://www.poradnia-medan.com