Nowoczesne metody magazynowania towarów

Kategorie Poradnik

Magazyny istnieją już od tysięcy lat. Występowały w różnych formach. Jednak dopiero te aktualne wersje magazynów stanowią nieodzowną część dla procesów logistycznych, bez których nie mielibyśmy dostępu do bieżących towarów. Istnieje wiele metod przechowywania towaru. Praca ta składa się z wielu czynników. Nas interesować będą zabezpieczenia, które umożliwiają transport jak i magazynowanie na regałach. Kosze metalowe są ogólnodostępne. Coraz częściej decydujemy się na tego typu rozwiązania ze względu na prawidłowość zastosowania tego typu zabezpieczeń w branży.

W ramach klasyfikacji metod magazynowania możemy wyróżnić trzy najbardziej wyróżniające się oraz takie, które są skuteczne i sprawdzają się na co dzień:

  • składowanie blokowe – jest to układanie w formie stosów skrzynek i skrzyń. W typ przypadku nie są wymagane regały. Wystarczą jedynie palety i nadstawki, na których możemy: przechowywać towar. Jest to składowanie typu statycznego.
  • składowanie na regałach przepływowych – tego typu regały spełniają wszelkie zasady FIFO przez co są uważane za najbardziej bezpieczne.
  • regały podwójnej wysokości – inaczej możemy je także nazwać regałami o podwójnej głębokości. Dzięki takiemu ustawieniu redukujemy zajmowane miejsce na magazynie przez co: powierzchnia zyskuje dodatkową przestrzeń.

kosze metaloweKosze metalowe typu gitterbox

W kwestiach związanych z tworzeniem zabezpieczeń istotne są oczywiście regały i rodzaje składowania. Nie zmienia to faktu, że towary należy przechowywać również w odpowiednich pojemnikach. Kosze metalowe typu gitterbox to ostatnio bardzo popularna forma magazynowania towarów jak i transportowania. Solidna konstrukcja kosza metalowego pozwala na przechowywanie towarów różnej kategorii.

Oferta Stalbox – producent koszy metalowych

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nowego kosza metalowego, który posłuży Ci przez długie lata w celach magazynowania to trafiłeś pod właściwy adres. Wystarczy, że zapoznasz się z ofertą polskiego producenta Stalbox. Kosze metalowe typu gitterbox to niezmiennie najbardziej popularna forma zabezpieczeń dla towarów. Certyfikat od EPAL to z kolei gwarancja wysokiej jakości wykonania i spełnienia wszelkich kryteriów istotnych dla branży transportowej i magazynowej.