Nerki damskie – praktyczna i stylowa moda

Kategorie Poradnik

W ostatnim czasie można zauważyć, że kobiety coraz częściej powracają do tradycyjnych skórzanych dodatków, a odchodzą od “wszędobylskich” plecaków i torebek. Prawdę mówiąc plecak choć jest niezwykle praktyczny, to nie będzie pasował do bardziej eleganckiego ubioru. Listonoszki, torby na ramię, nerki damskie na ramie czy na pas stają się znowu coraz częściej wybierane przez kobiety. W tym artykule przyjrzymy się bliżej nerkom damskim, które już kiedyś były popularne, a teraz ponownie wracają do łask.

Nerka damska na ramię czy na pas?

Nerki damskie były niezwykle popularne w pokoleniu naszych mam, a szczególnie jej rodzaj do noszenia w ręce. Można zaryzykować stwierdzenie, że stanowiła jeden z atrybutów polskiego biznesmena w latach 90. Była praktyczna, elegancka i poręczna. Obecnie popularność zdobywają nieco inne rodzaje nerek. Niemniej jednak wiele osób nadal chętnie wybiera nadal ten klasyczny rodzaj saszetki. Z nowych rodzajów wyróżnia się saszetka na pas będąca w pewnym sensie połączeniem typowej torebki damskiej z klasyczną saszetką. Jest praktyczna i trudniej ją zgubić.

Uniwersalność saszetek damskich

Bardzo dużym plusem nerek damskich jest ich uniwersalność. Odpowiednio dobrane dobrze pasują zarówno do “casulowego looku”, jak również do bardziej oficjalnych kreacji, w tym do sukienki. Saszetki damskie idealnie mieszczą wszystkie przydatne na co dzień rzeczy. Nie musimy ich upychać w kieszeniach, co często, nie okłamujmy się, nie wygląda najkorzystniej. W saszetkach bez problemu zmieścimy duży skórzany portfel, klucze, różnego rodzaju dokumenty, smartphona czy terminarz. Wszystko będzie na swoim miejscu i zaoszczędzi nam czasu, który stracilibyśmy na szukanie poszczególnych rzeczy.

Dzięki poręczności i dużej uniwersalności nerki damskie na ramie, czy nerki na pas będą coraz częściej wybierane przez kobiety. Obojętnie czy to jest nerka damska na pas czy zapinana do paska, to może wyglądać niezwykle stylowo i pasować do wielu kreacji. Jeśli odpowiednio dobierzemy rozmiar, to pomieści ona w sobie wszelkie niezbędne rzeczy. Warto przemyśleć jej wybór.