Na jakie meble kuchenne na poddaszu warto postawić? – to powinieneś wiedzieć

Kategorie Dom,Poradnik
meble kuchenne na zamówienie białe z drewnianym blatem

Jeśli chcemy mieć kuchnię na poddaszu, powinniśmy zastanowić się nad pewnymi elementami. Taka aranżacja chociaż wydaje się typowa, wcale taka nie jest. Po pierwsze należy przemyśleć ilość wolnego miejsca a dopiero później myśleć o reszcie. Na co warto zwrócić uwagę a co jest drugorzędne? Na jakie meble kuchenne na zamówienie warto postawić? Zapoznaj się z naszym artykułem, aby znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Aranżacja kuchni na poddaszu

Wybór mebli kuchennych na zamówienie na poddaszu nie jest sprawą prostą. Jednak odgrywają one kluczowa rolę. Dlatego powinny być tak ustawione, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Poddasze jest charakterystyczne, dlatego musimy wziąć pod uwagę kształt oraz kąt nachylenia dachu. Może się okazać, że musimy zrezygnować z wiszących szafek. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie mebli kuchennych z konkretnym wymiarem.

Kształt kuchni

Jeśli zabieramy się za wybór mebli kuchennych, kształt kuchni gra pierwszoplanową rolę. Niemniej jednak musimy pamiętać, aby końcowy efekt prezentował się estetycznie oraz funkcjonalnie. W końcu to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Na poddaszu sprawdzi się kształt w literę L – ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Z kolei kuchnia w kształcie litery U optycznie powiększa kuchnie, dzięki czemu zyskujemy większy komfort.

Meble kuchenne na zamówienie – gdzie kupić?

Jeśli odpowiemy sobie na powyższe pytania, powinniśmy wziąć pod uwagę kolor ścian oraz dodatki. Jeśli nie możemy się zdecydować, warto poszukać firmy, która nie tylko profesjonalnie zaprojektuje nasze meble, ale też dobrze doradzi. Dlatego należy wziąć pod uwagę doświadczenie firmy, opinie zadowolonych klientów oraz przykładowe realizacje. Na szczególną uwagę zasługuje Studio Vena. Ta firma nie ogranicza się w zakresie dostarczenia mebli. Można na nią liczyć począwszy od indywidualnego doboru po końcowy efekt, który całkowicie zmieni naszą kuchnie na lepsze. Jeśli Ty też chciałbyś mieć estetyczną i praktyczną kuchnię i cenisz niestandardowe rozwiązania, koniecznie zajrzyj na stronę internetową Studio Vena i sprawdź przykładowe realizacje.