Muzyka pop na płytach winylowych – czy ma to sens?

Kategorie Muzyka
płyty winylowe sklep

Popularni artyści trafiają do szerokiego grona odbiorców. Muzyka pop jest dedykowana głównie dla zabawy, dlatego też słowa jak i aranżacja instrumentalna jest zazwyczaj uboga jako całokształt. Mimo tego ten rodzaj muzyki sprzedaje się najlepiej na całym świecie. Czy zapisywanie albumów pop na płytach winylowych ma zatem jakikolwiek sens?

Muzyka popularna w pigułce

Każdy rodzaj muzyki nowoczesnej wywodzi się początkowo od rock`n`rolla. To ten gatunek jako pierwszy był uznawany za rozrywkowy. Większość aktualnych brzmień wywodzi się zatem od króla, czyli Elvisa Presleya. To on nadał zupełnie nowy charakter muzyce. Pierwsze potańcówki i zabawy miały swoje początki właśnie przy tego rodzaju dźwiękach. Muzyka popularna rozpoczęła swoją szeroką ekspansję w drugiej połowie XX wieku.

winyle

Czy muzyka rozrywkowa nadaje się do zapisów winylowych?

Od pewnego czasu możemy zauważyć, że coraz większa liczba twórców pop skupia się na rozpowszechnianiu swoich wydawniczych albumów na różnych możliwych nośnikach. Płyty CD i DVD to wprawdzie norma, natomiast nowością są płyty wydawane na winylach. Jest to rozwiązanie, które zaskoczyło wielu fachowców z branży muzycznej. Dlaczego? Muzyka rozrywkowa, szczególnie ta nowoczesna nigdy wcześniej nie była brana pod uwagę w świecie winylowym. Jednak moda zrobiła swoje. Można to uznać za czyste działania marketingowe, które mają przynieść głównie zysk. Z pewnością ten zabieg się powiódł. Dlatego też tacy artyści jak Katy Perry, Lady Gaga, Shakira, Jennifer Lopez czy Shawn Mendes wydają swoje albumy studyjne także na krążkach winylowych. Z pewnością nie można tego zabronić artystom, ponieważ muzyka ma być uniwersalna i trafiać do wszystkich odbiorców. Dzięki temu rozpoczęła się jeszcze większa popularyzacja płyt winylowych w sklepach.

Nowe płyty winylowe? Sklep internetowy to idealne miejsce na dokonanie zakupu

Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca na znalezienie płyt winylowych od popularnych artystów to możesz liczyć na ofertę CD DVD VINYL. To sklep, który stawia na różnorodność. Znajdziemy w nim reprezentantów niemal wszystkich gatunków muzycznych. Od muzyki klasycznej po muzykę rozrywkową, pop. Płyty winylowe w sklepie są dostępne za pomocą wyszukiwarki. Odwiedź stronę i dowiedz się czy znajdują się tam albumy, które interesują Ciebie najbardziej.