Motoreduktory – poznaj ich zastosowania!

Kategorie Poradnik

Motoreduktory to podzespoły zbudowane z dwóch elementów – jednym z nich jest silnik elektryczny odpowiedzialny za nadanie układowi pędu a drugim przekładnia mechaniczna, która wykorzystywana jest do jego przeniesienia do dalszych elementów wchodzących w skład urządzenia, w którym wykorzystany jest motoreduktor. Motoreduktory są od kilku lat niezbędnym wyposażeniem wielu urządzeń wykorzystywanych w życiu codziennym. Dowiedz się co charakteryzuje motoreduktory i jakie są ich zastosowania!

Motoreduktory – jak są zbudowane?

Wartym uwagi jest fakt, że motoreduktory, mimo stałego modelu budowy, mogą się znacznie między sobą różnić. Wynika to stąd, że wykorzystywane w ich budowie przekładnie mechaniczne występują w różnych wariantach determinując przy tym wskaźniki takie jak chociażby wytrzymałość a także parametry techniczne urządzenia, którym jest motoreduktor. Na podstawie rodzaju zastosowanej w budowie motoreduktora przekładni mechanicznej wyróżnia się:

  • motoreduktory płaskie,
  • motoreduktory walcowe,
  • motoreduktory stożkowe,
  • motoreduktory ślimakowe,
  • motoreduktory planetarne.

Najprostsza budowa charakteryzuje motoreduktory płaskie i walcowe, które zbudowane są z kół zębatych znajdujących się w równoległych osiach ułożonych w jednej płaszczyźnie – nieco trudniejszymi w konstrukcji są motoreduktory walcowe, gdyż w ich konstrukcji znaleźć się może układ wielorzędowy. Motoreduktory ślimakowe i planetarne są zdecydowanie bardziej skomplikowane w swojej budowie na co przekłada się zastosowanie elementów o bardziej finezyjnych, niż proste koło zębate, kształtach.

Motoreduktor – co było kluczem do jego sukcesu?

Motoreduktory to urządzenia stosunkowo innowacyjne – rynek elementów mechanicznych i mechaniczno-elektrycznych stale się rozwija co sprawia, że pojawiają się na nim coraz to nowsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania. Co sprawiło więc, że motoreduktor zyskał tak dużą popularność i co przekłada się na to, że jest ochoczo wykorzystywane przez najróżniejsze branże? Motoreduktor to niewielkie, komplementarne urządzenie, którego konstrukcja umożliwia zastosowanie w urządzeniach, które wykorzystywane są tak w różnych dziedzinach gospodarki, jak i w życiu codziennym. Zamknięty w wytrzymałej, odpornej na wymagające i trudne warunki pracy obudowie motoreduktor jest przede wszystkim niewielki. To czyni go niezastąpionym gdyż, pomimo mnogości dostępnych wariantów, jest przy tym stosunkowo uniwersalny pozwalając na wykorzystanie w niemal dowolnym urządzeniu.

Gdzie dostępne są STM motoreduktory?

STM motoreduktory dostępne są w ofercie polskiego producenta przekładni mechanicznych oraz części do maszyn STM Polska. STM motoreduktory to zasadniczo autorskie produkty tego producenta, które charakteryzują doskonałe parametry techniczne i wytrzymałościowe umożliwiające zastosowanie w naprawdę wielu urządzeniach. Dowiedz się więcej na temat tego, co oferują STM motoreduktory na stronie http://przekladnie-mechaniczne.pl/motoreduktor-motoreduktory/. Dostępne w ofercie polskiego producenta motoreduktory i części maszyn to najwyższej jakości elementy maszyn przystosowane do pracy w najróżniejszych warunkach pracy.