Meble technorattanowe, czyli doskonałe meble ogrodowe i balkonowe

Kategorie Ogród
technorattan

Meble technorattanowe znane są ze swojej trwałości i elastyczności. Czy są to jedyne czynniki, które świadczą o tym, że te doskonale sprawdzą się zarówno jako meble ogrodowe, jak i meble balkonowe? Oczywiście, że nie! Poznaj zalety mebli technorattanowych, których dotyczy poniższy wpis.

Meble technorattanowe – co to jest?

Meble technorattanowe to meble ogrodowe, bądź meble tarasowe, które charakteryzuje konstrukcja wykonana z (przeważnie) aluminiowego szkieletu następnie wypełnionego wyplatanym, elastycznym materiałem, którym jest właśnie technorattan. Technorattan to godny następca popularnego we wcześniejszych erach, jednak zdecydowanie mniej wytrzymałego, rattanu. Meble technorattanowe, podobnie jak meble rattanowe, są wyplatane co sprawia, że te doskonale komponują się z naprawdę wieloma stylami – od rustykalnego po nowoczesny. Pod tym względem meble technorattanowe mają jeszcze jeden atut – ich kolor można dostosować do potrzeb przestrzeni, dzięki czemu te tworzą z nią spójną, kompozycyjnie oraz kolorystycznie, całość. Technorattan jest tworzywem sztucznym – cechuje go zdecydowanie większa, niż rattan, elastyczność a także wytrzymałość oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne (zarówno nadmiar słońca, jak i wilgoć lub intensywne opady deszczu).

Jak przechowywać meble ogrodowe z technorattanu?

Meble ogrodowe z technorattanu to produkty wysokiej klasy, które nie wymagają corocznej impregnacji lub konserwacji. Trwałość materiału, z którego wykonane są meble technorattanowe sprawia, że te nie tylko mogą znajdować się w ogrodzie lub na tarasie w trakcie późnej jesieni i wczesnej wiosny ale również to, że mogą być przechowywane w piwnicy lub na strychu bez konieczności specjalnego zabezpieczenia. Naturalnie warto jest wyposażyć się w pokrowce na meble ogrodowe jednak te będą w tym przypadku pełnić przede wszystkim funkcję ochrony przed kurzem i brudem. Pomimo tego, że meble ogrodowe z technorattanu są łatwe w utrzymaniu w czystości, zbędną wydaje się konieczność ich doczyszczania przed sezonem ogródkowym.

Meble balkonowe – czy technorattan to dobry wybór?

Meble balkonowe z technorattanu są doskonałą alternatywą dla osób nie posiadających ogródka działkowego lub przydomowego ogrodu. Czasem jednak balkon wystarczy w zupełności do tego, żeby urządzić sobie przyjazną i przyjemną strefę wypoczynku, która pozwoli cieszyć się ostatnimi dniami lata i promieniami słońca. Meble balkonowe z technorattanu nie różnią się pod względem funkcjonalności od tych, które znane są jako meble ogrodowe. Wyróżniają się one natomiast mniejszymi rozmiarami co pozwala użytkownikowi na swobodę aranżacji przestrzeni balkonowej. Meble balkonowe to najlepszy z możliwych wybór dla właścicieli balkonów i niewielkich tarasów. Najwyższej jakości meble technorattanowe znajdziesz w ofercie BelGiardino, z którym urządzisz i wyposażysz swój ogród w klasie premium.