Meble na taras technorattan – trwałe i designerskie meble

Kategorie Uncategorized

Idealne meble na taras to takie, które jednocześnie są wygodne, praktyczne i stylowe. Wszystkie te cechy posiadają meble na taras z technorattanu. Ten materiał od wielu lat jest bardzo popularny i wciąż są jednymi z najczęściej wybieranych mebli do ogrodu. Technorattan dostępny jest w wielu kolorach, dzięki czemu z łatwością można wybrać coś dla siebie. Jak wygląda pielęgnacja mebli technorattanowych i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze idealnych mebli. 

Technorattan – najlepsze meble do ogrodu 

 

Technorattan jak sama nazwa wskazuje jest związany z naturalnym rattanem. Dokładniej – jest to sztuczny odpowiednik naturalnego materiału. Technorattan składa się z syntetycznych włókien, które imitują naturalną “plecionkę”. Możemy wyróżnić trzy rodzaje technorattanu: okrągły, półokrągły lub płaski. Okrągły technorattan najbardziej przypomina naturalny rattan. Jest on bardzo często wybierany przez osoby, które chcą urządzić swój ogród w rustykalnym stylu. Również w tym przypadku najczęściej wybiera się meble w jasnych odcieniach. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku płaskiego technorattanu. Ten typ technorattanu najczęściej wykorzystywany jest do do aranżacji nowoczesnych tarasów. Również w przypadku płaskiego technorattanu największą popularnością cieszą się ciemne meble z kontrastującymi jasnymi poduszkami. Tego typu rozwiązanie można zauważyć zarówno w domach prywatnych, restauracjach czy hotelach. interesujące zestawy mebli technorattanowych można znaleźć w sklepie Bel Giardino: belgiardino.pl/13-zestawy-wypoczynkowe. 

 

Meble na taras – technorattan – jak pielęgnować? 

 

Meble wykonane z technorattanu posiadają jeszcze jeden bardzo duży plus. Ich pielęgnacja jest bardzo prosta, dzięki czemu utrzymanie ich w dobrym stanie nie wymaga dużego wysiłku. Jeśli na technorattanie pojawiają się jakiekolwiek zabrudzenia, często wystarczy wilgotna szmatka aby je usunąć. Można również stosować na technorattan wszelkiego rodzaju płyny uniwersalne, którymi normalnie czyścimy elementy wyposażenia w domu. Na rynku znajdują się również specjalne produkty przeznaczone do pielęgnacji mebli technorattanowych, jednak nie są one wymagane. Z pewnością zabezpieczenie mebli technorattanowych specjalnym płynem do konserwacji będzie miało pozytywne skutki, ale sam w sobie technrattan jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne .