Kursy zawodowe Zabrze. Na jakie kursy warto się zapisać?

Kategorie kariera,Poradnik

Obecnie na rynku pracy brakuje specjalistów z różnych dziedzin. Wielu pracodawców poszukuje dobrze wykwalifikowanych spawaczy, operatorów wózka widłowego, konserwatorów urządzeń UDT itp. Ofert pracy w takich zawodach jest coraz więcej, a warunki pracy i wynagrodzenie są naprawdę atrakcyjne. Nic dziwnego, że dużo osób myśli o przekwalifikowaniu się i zapisaniu na odpowiedni kurs zawodowy. Na jakie kursy warto się zapisać? Poniżej podpowiadamy kilka propozycji kursów dla osób, które chcą mieć szansę na zdobycie atrakcyjnego i poszukiwanego zatrudnienia.

Kursy zawodowe – jak wyglądają?

Kursy zawodowe pozwalają nam zdobyć atrakcyjne uprawnienia, dzięki którym możemy znaleźć atrakcyjne zatrudnienie. Zaletą wielu kursów zawodowych jest to, że łączą one niezbędną wiedzę teoretyczną z zajęciami praktycznymi. Podczas tych drugich słuchacze uczą gównie obsługi lub konserwacji urządzeń, z którymi będą pracować w przyszłości. Zajęcia teoretyczne to nie tylko informacje dotyczące danej specjalizacji, np. urządzeń UDT, ale też przedmioty związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Taki podziała pozwala nie tylko zdobyć potrzebne umiejętności obsługi sprzętu, ale też zdobyć niezbędną wiedzą teoretyczną potrzebną do wykonywania pracy w sposób bezpieczny.

Jakie kursy wybrać?

Decydując się na kurs zawodowy, warto wziąć pod uwagę nasze zainteresowania oraz to, w jakiej pracy będziemy czuli się dobrze. Wzglądy ekonomiczne są oczywiście bardzo ważne, ale niejednokrotnie bywa tak, że nawet one nie są w stanie przekonać nas do nielubianej pracy. Obecnie dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju kursy urządzeń UDT. Wśród najpopularniejszych i poszukiwanych na rynku należą:

  • kurs operatora wózka widłowego,
  • kurs operatora podestów,
  • kurs operatora żurawia HDS,
  • kurs operatora suwnicy.

Jeśli zdecydujemy się na któryś z powyższych kursów i pomyślnie zdamy egzamin, to z całą pewnością nie będziemy musieli się martwić o znalezienie ciekawej pracy. Wynika to głównie z faktu, że wymienione urządzenia są wykorzystywane w bardzo wielu miejscach. Przykładowo wózki widłowe spotkamy w supermarketach, marketach budowlanych, magazynach itp. Popularność urządzeń automatycznie generuje zapotrzebowanie na specjalistów od ich konserwacji. Jeżeli posiadamy już uprawnienia do obsługi wózka widłowego, warto poszerzyć swoje kompetencje i zdecydować się na kurs konserwatora wózka widłowego.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego ALFA z Zabrza oferuje bogatą ofertę edukacyjną atrakcyjnych kursów zawodowych, dzięki którym znacznie podniesiesz swoje kwalifikacje: https://kursyalfa.pl/