Kuchnia w kształcie U — dla kogo, jak zaaranżować

Kategorie Architektura,Dom
kuchnia w kształcie litery U

Jedną z najchętniej wybieranych aranżacji jest kuchnia w kształcie litery U. Tak zaaranżowane pomieszczenie jest wygodne, funkcjonalne i pozwala na zagospodarowanie całej przestrzeni.

Jak wygląda kuchnia w kształcie U? Dla kogo jest to najlepsza opcja? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Kuchnia w kształcie U czyli jaka?

Kuchnia w kształcie U uznawana jest za jedną z najbardziej funkcjonalnych oraz ergonomicznych typów kuchni. A jak ona wygląda? Dla tej aranżacji charakterystyczne są równoległe rzędy szafek, które łączą się prostopadle z rzędem środkowym – zazwyczaj jest on krótszy.

Zaletą układu litery U jest możliwość zagospodarowania w pełni przestrzeni pomieszczenia. Ten typ pozwala stworzyć dużą ilość szafek oraz dwóch narożników.

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Kuchnia w kształcie litery U jest doskonałą propozycją dla tych, którzy chcą praktycznie zagospodarować przestrzeń. Ten rodzaj kuchni sprawdza się w dużych, otwartych na salon kuchniach, jak i tych o mniejszym metrażu. Jeśli cenisz sobie komfort i lubisz funkcjonalne rozwiązania, to kuchnia w kształcie litery U jest dla Ciebie!

Aranżacja kuchni w kształcie litery U

Ten typ kuchni pozwala nie tylko stworzyć funkcjonalną przestrzeń, ale też możesz dać wyraz swojemu gustowi. Łącząc te dwie cechy, zyskasz ciekawe, praktyczne pomieszczenie. To zadanie ułatwią Ci meble kuchenne na zamówienie, które znajdziesz m.in. w studiu VENA http://www.vena-kuchnie.pl/.

Chętnie wybieranym rozwiązaniem przy projektowaniu kuchni na kształt litery U jest umieszczenie zlewu bezpośrednio pod oknem. Jeśli wybierzesz taką opcję, wtedy musisz postawić lodówkę i kuchenkę w bocznych rzędach szafek. Pamiętaj, by w takim przypadku oddzielić urządzenia blatem roboczych. W małych pomieszczeniach lepiej zrezygnować z części ciężkich górnych szafek, bo na niewielkiej przestrzeni są dość przytłaczające.

W sytuacji, w której kuchnia łączy się z salonem, możesz postawić na ciąg szafek, które potem możesz wykorzystać w celu stworzenia barku. Dodaj po zewnętrznej stronie ozdobne krzesła lub hokery. Dodatkowo możesz w poprzek postawić stół lub wyspę kuchenną w zabudowie.