Jaki aparat słuchowy będzie dla mnie odpowiedni?

Kategorie Medycyna

Zaburzenia słuchu mogą pojawić się w każdym wieku. Niedosłuch nie jest schorzeniem, które dopada ludzi w podeszłym wieku. Przyczyn powstania niedosłuchu jest wiele do najczęstszych zalicza się: zapalenie ucha środkowego, uraz ucha, zatkanie przewodu słuchowego woskowiną. By ocenić stopień niedosłuchu w pierwszej kolejności musimy skorzystać z badań diagnostycznych. Te można wykonać u laryngologa, protetyka słuchu lub też skorzystać z bezpłatnych badań słuchu w placówkach medycznych. Jak w przypadku wielu innych schorzeń tak i w tym – niezwykle ważna jest profilaktyka. 

Wybieramy dla siebie aparat słuchowy

Przy wyborze aparatów słuchowych nierzadko sugerujemy się ceną, jakością wykonania. Jednak oprócz tego powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to czy wybrany aparat słuchowy będzie dla nas wygodny. Jeśli docelowo mamy nosić aparat słuchowy na co dzień musi być dopasowany idealnie do naszej małżowiny usznej, noszenie aparatu w żadnym wypadku nie może wiązać się z jakimkolwiek dyskomfortem.

Aparat słuchowy zawsze powinien być dobrany w sposób indywidualny najlepiej do poziomu niedosłuchu pacjenta. Przy wyborze konkretnego modelu aparatu na pewno zwróćmy uwagę na to jaką ma on moc procesora, czy aparat posiada wbudowaną redukcję szumów i sprzężeń. Chcąc zapewnić sobie maksymalny komfort użytkowania aparatu musimy o wszystko wypytać protetyka słuchu. On na postawie diagnozy ustali czy odpowiedni będzie dla nas aparat wewnątrzuszny czy też aparat słuchowy zewnętrzny.

Gdzie kupić aparat słuchowy?

Zakup aparatu słuchowego zawsze wiąże się z kosztowną inwestycją. Jednak warto wybrać dedykowany dla nas aparat słuchowy i poprawić sobie jakość słuchu niż zdecydować się na jakikolwiek aparat słuchowy źle dobrany i narzekać że jakość słyszenia nie uległa zmianie. Aparaty słuchowe są ogólnodostępne. Kraków, Warszawa, Poznań Łódź w każdym większym mieście znajdziemy sklepy z aparatami słuchowymi. Jeśli chcemy zdecydować się najpierw na badanie słuchu a później na aparat warto diagnostykę słuchu wykonać tam gdzie oferują również sprzedaż aparatu słuchowego. BRANDvital – to miejsce w którym wykonasz profesjonalne badanie słuchu i dobierzesz dla siebie odpowiedni aparat słuchowy. Na stronie https://aparaty-sluchowe.info można znaleźć filie sklepów w których dostępne są aparaty słuchowe.