Jaką nawierzchnię sportową wybrać na kort tenisowy?

Kategorie Sport

Wybór nawierzchni na boisko sportowe to zawsze duże wyzwanie. Nie chodzi tutaj jedynie o cenę ale o to czy dana nawierzchnia posiada odpowiednią funkcjonalność i na ile jest użytkowa. Szczególnie problematyczny okazuje się wybór nawierzchni na kort tenisowy. Mimo że tenis uchodzi za jedną z bezpieczniejszych dyscyplin sportowych nie oznacza to, że na boisku do tenisa można zainstalować jakąkolwiek nawierzchnię sportową.

Nawierzchnia sportowa estetyczna i funkcjonalna

Tenis jak każda inna dyscyplina sportowa rządzi się swoimi prawami. Jeśli chodzi o boisko a w zasadzie budowę kortu tenisowego powinna ona uwzględniać walory estetyczne i funkcjonalne. Kort tenisowy musi być zawsze czysty, nawierzchnia powinna być idealnie równa z tego też względu warte uwagi są nawierzchnie sportowego wykonane z polipropylenu. Tego rodzaju nawierzchnie sportowe można powiedzieć, że są bezobsługowe, nie wymagają specjalistycznego czyszczenia, można je montować na każdy rodzaj podłoża. Instalując nawierzchnię z polipropylenu należy jedynie zwrócić uwagę na to czy posiada równe krawędzie czy nie ma ma wybojów i dziur w przeciwnym razie przynajmniej raz w sezonie warto taką nawierzchnię poddawać renowacji.

Nawierzchnia typu Courty

Przeglądając dedykowane nawierzchnie na korty tenisowe niejednokrotnie można zauważyć duże zainteresowanie nawierzchniami typu Courty. Wykonane są one z modułów dzięki czemu sposób montażu jest mało problematyczny a instalacja nawierzchni podczas budowy kortu tenisowego bardzo szybka i łatwa. Nawierzchnie sportowe Courty polecane są zarówno na boiska zewnętrzne jak i boiska zamknięte (np. hale sportowe). Ich instalacja odbywa się w sposób szybki, nawierzchnia na boisku może być położona nawet w przeciągu 7 dni. To dobra informacja szczególnie dla inwestorów dla których liczy się szybki czas realizacji. Sprawdź jak prezentują się nawierzchnie sportowe Courty na boiskach komercyjnych i przydomowych – https://courty.pl/