Jaką kreację wybrać na ślub cywilny? – to warto wiedzieć

Kategorie Dom,Poradnik
ślub cywilny

Ślub cywilny to równie ważne wydarzenie co ślub kościelny. Chociaż te dwa wydarzenia nieco różnią się od siebie, ponieważ sama uroczystość trwa krócej. Niemniej jednak ślub cywilny również potrzebuje długiego przygotowania i załatwiania formalności. Główną zaletą jest fakt, że przyszłe Panny Młode mają większy wybór w wyborze sukni ślubnej, ponieważ mogą sobie pozwolić na odkryte ramiona i inny kolor sukni. Zatem czy istnieją jakieś zasady co do sukni ślubnej? W dalszej części artykułu zdradzamy szczegóły.

Tradycyjna suknia ślubna

Z pewnością wiele kobiet marzy o pięknej białej sukni i wielu innych sprawach związanych z tym najważniejszym dniem w życiu. Dlatego ślub cywilny wcale nie oznacza rezygnacji z białej sukni. Wręcz przeciwnie, można wtedy postawić na tradycyjną białą suknie ślubną bez zamartwiania o jej długość czy za duży dekolt. Niemniej jednak warto postawić na profesjonalny salon sukien ślubnych. Katowice i z innych rejonów śląska można je zamówić. Godnym polecenia jest salon Princesse, ponieważ oferuje suknie ślubne od najlepszych projektantów. Jeśli chcesz sprawdzić przykładowe modele koniecznie zapoznaj się z ich stroną internetową podlinkowaną poniżej.

Kolor sukni ślubnej na ślub cywilny

salon sukien ślubnych Katowice

Ślub cywilny odrobinę przewyższa zaślubiny kościelne, ponieważ w doborze koloru sukni ślubnej przyszłe Panny Młode mogą sobie pozwolić zdecydowanie na więcej. Oczywiście kolor biały zawsze będzie w modzie i jak najbardziej warto na niego postawić. Niemniej jednak ta forma zawarcia związku małżeńskiego jest bardziej luźna jeśli chodzi o kreację ślubną a nawet dodatki. Dlatego warto zdecydować się na suknie ślubną w kolorze czerwieni, zieleni a nawet koloru żółtego. Zdecydowanie odradzamy suknie ślubną w kolorze czarnym. Tym bardziej, że ślub to czas radości, Miłości i spełnienia.

Na jaką suknię ślubną na ślub cywilny warto postawić?

Wybór sukni ślubnej nigdy nie jest łatwym rozwiązaniem. Każda z Pań chce wyglądać w tym wyjątkowym dniu najlepiej. Dlatego należy wziąć pod uwagę, że wybór sukni ślubnej na ślub cywilny jest nieco szerszy niż na ślub kościelny. Bowiem nie musisz przejmować się tradycją i nadmiernym zakrywaniem ciała. Suknie na ślub cywilny nie mają ograniczeń. Bez problemu można zdecydować się na krótkie stylizacje z dekoltem. Najważniejszą kwestią jest zgodność z własnymi przekonaniami. Warto także dobrać suknie ślubną, która podkreśli urodę i doda pewności siebie. Dzięki temu każda z Pań będzie mogła czuć się wyjątkowo w tym najważniejszym dniu.