Jak wygląda montaż silnika elektrycznego?

Kategorie Poradnik
budowa silnika elektrycznego do roweru

Montaż napędu elektrycznego do roweru jest bardzo dobrym sposobem na uzyskanie szybkiego środka transportu, stosunkowo niskim kosztem. W asortymentach wielu sklepów znajdziesz niezbędne elementy, które pozwalają klasyczny rower przerobić na elektryczny. Zapoznaj się z najważniejszymi zasadami, które pozwolą Ci zamontować silnik elektryczny do roweru.

Budowa silnika elektrycznego do roweru

Wybór odpowiedniego napędu elektrycznego zależne jest przede wszystkim od rodzaju jego montażu. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć silniki w przednim lub tylnym kole, a także silniki montowane centralnie. Silnik centralny to najbardziej optymalne rozwiązanie. Łączy w sobie zalety silników w piaście tylnego i przedniego koła. Silnik centralny cechuje się wysokim momentem obrotowym i równomiernym rozkładem masy. Silniki montowane w tylnym kole roweru to bardzo dobra przyczepność podczas jazdy. Idealnie sprawdzi się na nieutwardzonych powierzchniach. Silniki w przedniej piaście to najtańsze rozwiązanie, które zapewnia dobre rozłożenie masy.

Zalety montażu silnika elektrycznego

Do głównych zalet rowerów elektrycznych może zaliczyć przede wszystkim cichą pracę, dodatkową moc, która wspomoże Cię podczas długich dystansów, ekologiczną jazdę i minimalizację spalin. Rowery z napędem elektrycznych pozwalają przede wszystkim w wygodny sposób przejechać trudne i męczące trasy.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://energy-bike.pl/naped-elektryczny-do-roweru/.