Jak ubrać się na pole golfowe?

Kategorie Sport
gra w golfa

Początkowo, etykieta dotycząca ubioru na polu golfowym determinowana była przez arystokrację, która grała w swoich formalnych strojach. Aktualnie, zasady dotyczące ubioru skupiają się na dwóch filarach. Strój ma być przede wszystkim bezpieczny, wygodny, niekrępujący ruchów. Jak powinien wyglądać ubiór golfisty? Sprawdź kilka porad.

Moda golfowa

Zacznijmy może od elementów, które są zakazane na polu golfowym. Przede wszystkim gracz w golfa nie może wejść na pole w jeansach czy dresach. Jeżeli chodzi o górne partie, niemile widziane są t-shirty czy bluzy z kapturem. Ubranie któregoś z tych elementów może grozić niewpuszczeniem na pole.

Jakie elementy powinny znaleźć się w stroju golfisty? Na polu golfowym królują stonowane barwy. Najlepiej postawić na odcienie bieli, czerni, szarości czy beżu. Kluczowym elementem ubioru są spodnie. Raczej powinny być długie, ze sztywnego materiału. Do spodni konieczny jest pasek. Do spodni najlepiej pasujące są koszulki typu polo. Kołnierzyk dodaje eleganckiego wyglądu. Bardzo ważne jest również nakrycie głowy. Gracze często przebywają na otwartym polu po kilka godzin. Czapka z daszkiem lub sam daszek ochroni przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Nie bez znaczenia jest też odpowiednie obuwie. Warto zadbać o amortyzację i stabilne podeszwy. Podeszwy powinny być gumowe, bez metalowych elementów które mogą zniszczyć trawę na polu. Wybierając odpowiednie elementy ubioru zwróć uwagę przede wszystkim na wygodę i elastyczność materiału. Szeroki wybór odzieży golfowej, znajdziesz w ofercie sklepu Golfteam: https://golfteam.pl, gdzie znajdziesz ubrania dla kobiet i mężczyzn.