Jak rozpoznać lody na bazie jogurtu naturalnego?

Kategorie Poradnik
Lody na bazie jogurtu naturalnego

Lato to idealny czas nie tylko na kapiele w wodzie, ale również na lody. Warto wybierac je z głową, aby później nie mieć problemów trawiennych. Jak rozpoznać naturalne lody? W dalszej cześci artykułu zdradzamy szczegóły.

Jak rozpoznać naturalne lody?

Kolor lodów naturalnych

W przeciwieństwie do komercyjnych lodow – kolor lodów naturalnych jest naturalny, zbliżony do koloru owoca z którego powstał. Warto zwrócić uwagę, że jogurt naturalny, mleko i produkty mleczne których używa się do produkcji lodów zwiększają intensywność kolorów. Dzięki czemu kolor lodów jest o wiele bardziej intensywny. Jeśli lody, które kupujesz są o fluroescencyjnym kolorze to oznacza, że zostały dodane sztuczne barwniki. Jedynym wyjątkiem są na przykład lody malinowe czy też jagodowe, ponieważ owoce te mają intensywny kolor.

Zapach i smak

Lody naturalne zazwyczaj nie mają ostrego zapachu. Jesli lody charakteryzują się mocnym aromatem to oznacza, że zawierają dużo agresywnych aromatów. Analogicznie jest ze smakiem. To oznacza, że w naturalnych lodach wyczujemy naturalny smak. W lodach komercyjnych smak jest bardziej sztuczny.

Lody na bazie jogurtu naturalnego – gdzie kupić?

Lody są deserem ogólnodostępnym zarówno w sklepach jak i restauracjach. Jesli chcemy zjeść lody naturalne na bazie jogurtu naturalnego warto udać się do lodziarni Nowe Horyzonty, która oferuje obłędne lody z jogurtu oraz owoców. Dzięki temu można miło spędzić czas z rodziną. Na miejscu oferowane są także gofry, kawa i herbata. Więcej szczegółów na temat lodów naturalnych możesz znaleźć na stronie internetowej pod linkiem: https://nowe-horyzonty.com/