Jak prawidłowo stosować maseczki nawilżające? – to warto wiedzieć

Kategorie Pasja,Poradnik,Zdrowie

Maseczki nawilżające to świetny sposób, aby zadbać o kondycję skóry twarzy. Możemy je stosować co jakiś czas lub przed wyjściem. Dzięki temu nasza skóra jest odświeżona, nawilżona, odżywiona i sprężysta. Warto też dodać, że maseczka nawilżająca to taki kosmetyk, który sprawdzi się dla każdego typu skóry. Dlatego zawsze warto mieć ją w swojej kosmetyczce. Jednak nie zawsze stosujemy ją prawidłowo. Z pewnością nasuwa się pytanie – z jakich kosmetyków warto korzystać i które są najlepsze? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Maseczki nawilżające – prawidłowy skład

maseczka nawilżająca
maseczka nawilżająca

Jak już wcześniej zostało wspomniane o maseczkę nawilżającą warto wyposażyć się zawsze, gdyż nawet tłusta skóra powinna być nawilżana. Zatem jakie wybierać? Otóż najlepsze maseczki nawilżające to te, które zawierają masła roślinne i oleje, aby odpowiednio natłuszczać, zmiękczyć i wzmocnić naturalną barierę wodno lipidową naszej skóry. Warto zwrócić uwagę, także na witaminę E, glinki, algi morskie, substancje nawilżające takie jak kwas hialuronowy, mocznik, aloes oraz ekstrakty roślinne, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia i regeneracji skóry twarzy. Natomiast nie powinniśmy stosować maseczek z parabenami, barwnikami, parafiną i ogromną ilością z substancjami zapachowymi. Gdzie znajdziemy takie produkty? Godnym polecenia jest sklep internetowy La beauty naturelle, ponieważ w sprzedaży posiada tylko naturalne kosmetyki od znanych polskich naturalnych marek. Wśród nich są między innymi: Blova, Boshpaera, Chic Chiq, Clochee, Annabelle Minerals, Anwen, Mydlarnia Cztery Szpaki, Hagi i wiele więcej. Chcesz dowiedzieć się więcej? Maseczki nawilżające i inne naturalne produkty możesz znaleźć tutaj:
https://la-bn.pl/twarz/maseczki/

Jak prawidłowo nakładać maseczkę?

Zanim nałożymy maseczkę powinniśmy dokładnie oczyścić skórę po makijażu. Dlatego w tym celu możemy zastosować żel do mycia lub wodę i delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem. Następnie nakładamy maseczkę nawilżającą czystymi dłońmi lub pędzelkiem do nakładania maseczki i zostawiamy na kilka minut – w zależności od producenta. Następnie zbieramy całą ilość maseczki letnią wodą lub płatkiem kosmetycznym. Warto także przetrzeć twarz hydrolatem lub tonikiem, aby zamknąć pory i przywrócić skórze twarzy prawidłowe pH.