Jak nosić czapkę typu fullcap?

Kategorie moda

Czapka typu fullcap jest nieodłącznym elementem mody streetwear. Początkowo, kojarzona ze środowiskiem hip hop lub sportowcami. Aktualnie jest bardzo modnym dodatkiem do codziennej stylizacji. Czapki z daszkiem noszą zarówno kobiety i mężczyźni. Jak odpowiednio ją nosić, żeby być modnym? Sprawdź porady.

Fullcap

Czapka z daszkiem typu fullcap przede wszystkim ma płaski i szeroki daszek. Cechą charakterystyczną jest brak regulacji z tyłu czapki. Model jest głęboki i kupowany jest na rozmiary. Istotnym elementem jest hologramowa lub odblaskowa naklejka, która znajduje się na daszku czapki. Takie oznaczenie jest oznaką oryginalności i wiele osób twierdzi, że nie wolno jej odrywać. Najpopularniejszym modelem są czapki New Era, które od wielu lat cieszą się uznaniem wśród miłośników streetwearu.

Stylizacja z czapką fullcap

Przed zakupem, warto zwrócić uwagę na odpowiedni model do naszego kształtu twarzy czy stylu. Jeżeli jesteśmy niscy, warto wybrać czapkę z krótkim daszkiem, żeby nie zaburzać proporcji naszej sylwetki. Szerokie daszki nie są korzystne dla osób, które mają trójkątną lub prostokątną twarz. Jak powinniśmy nosić fullcapa? Najmodniej jest noszenie ich daszkiem do przodu. Możemy zakryć nią czoło lub założyć w taki sposób, żeby uszy nie były przykryte czapką, a daszek unosił się do góry. Czapka typu fullcap pasuje do każdego stroju. Idealnie komponuje się z damskimi i męskimi jeansami czy joggerami. Często noszona jest to klasycznego, białego t-shirtu jako element wyróżniający się. Czapka pasuje niemal do każdej, casualowej stylizacji. Możesz ją wykorzystać na co dzień lub na miasto. Duży wybór czapek z daszkiem, w tym też fullcapów, znajdziesz w ofercie sklepu DopeSpot: https://dopespot.pl/7-czapki-z-daszkiem .