Jak dopasować gogle snowboardowe? – to warto wiedzieć

Kategorie Hobby,Pasja,Podróżowanie,Poradnik,Zdrowie

Jazda na nartach czy desce snowboardowej to jedna z ulubionych aktywności w czasie zimy. Dlatego warto odpowiednio się przygotować na stok. Dzięki temu unikniemy kontuzji i zapewnimy sobie dobrą zabawę. Jednym z elementów ubioru snowboardzisty są gogle snowboardowe. W sklepach możemy spotkać różnorodne kolory szkieł i fantazyjne kształty co też wpływa na nasz wygląd. Niemniej jednak kolory oznaczają także różne funkcje. Dlatego w dalszej części artykułu dokładnie omówimy jak dopasować gogle snowboardowe, aby cieszyć się bezpiecznym zjazdem.

Odpowiedni rozmiar i kolor szkła

gogle snowboardowe na dziewczynie

Z pewnością odpowiedni rozmiar gogli to podstawowy element na jaki należy zwrócić uwagę podczas dobierania gogli. Chodzi głównie o znajomość obwodu głowy. Na podstawie pomiaru dobiera się jeden z dwóch rozmiarów – powinien być on również dopasowany do rozmiaru kasku. Idealnym rozwiązaniem są uniwersalne gogle snowboardowe, które bez problemu możemy dopasować do każdego rodzaju głowy za pomocą paska. Tego typu rozwiązanie jest stosowane w profesjonalnym sklepie internetowym Born on Board. Jeśli chcesz sprawdzić szczegóły, wejdź na stronę internetową poniżej:
https://www.bornonboard.com/pl/15-gogle-snowboardowe

Kolejną ważną kwestią jest dopasowanie koloru soczewki. Nie chodzi tylko o kwestie wizualne, ale przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Bowiem każda barwa gogli reaguje na dany typ pogody. W zależności od producenta mogą one przyjmować różne odcienie, dlatego najlepiej sugerować się oznaczonymi numerami. Wśród których znajdują się:

  • S 4 warto z nich korzystać podczas słonecznego dnia w zimowy dzień,
  • S 3 warto z nich korzystać w bezdeszczowy dzień o lekkim zachmurzeniu,
  • S 2 warto z nich korzystać gdy dzień jest pochmurny, ale nie pada,
  • S 1 warto z nich korzystać gdy panuje mgła i występują silne opady śniegu
  • S 0 warto używać ich w bardzo niskim nasłonecznieniu, podczas mgły, w nocy lub sztucznym świetle.

Dlatego warto zapamiętać, że kolorowe szkiełka mogą występować również u płci męskiej.

Odpowiedni kształt i dodatkowe ulepszenia

Kształt gogli snowboardowych nie jest tylko kwestią wizualną. Bowiem funkcjonują obecnie dwa kształty: sferyczne i cylindryczne. Sferyczne kształty są nieco zaokrąglone i zapewniają lepszy widok. Natomiast są dużo droższe w produkcji. Natomiast gogle cylindryczne mogą ograniczać pole widzenia, ale są tańsze. Przy wyborze gogli snowboardowych, warto zwrócić uwagę również na dodatkowe funkcje, m.in:

  • system anti-frog, który ogranicza parowanie, szkła fotochromatyczne, dostosowują się kolorem do zmiennych warunków pogodowych,
  • wysoka wentylacja,
  • standard OTG dla osób, które które noszą okulary,
  • czy też brak ramek, które bardziej dociążają.