Jak dobrać odpowiedni silnik do roweru elektrycznego?

Kategorie Sport
silniki elektryczne do roweru

Rowery elektryczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którzy szukają ekologicznego i ekonomicznego sposobu poruszania się po mieście. Sercem roweru elektrycznego jest jego silnik. Wybór odpowiedniego rozwiązania nie należy do najłatwiejszych. Dowiedz się, co należy wziąć pod uwagę szukając odpowiednie modelu silnika do roweru elektrycznego.

Silniki elektryczne do roweru – rodzaje

Do najpopularniejszych rozwiązań możemy zaliczyć silniki elektryczne umieszczane w piaście roweru lub te centralne. Silniki w piaście koła, mogą być montowane w przedniej lub tylnej części roweru. Do zalet tego rozwiązania możemy zaliczyć stosunkowo niską cenę. Takie silniki niosą za sobą jednak kilka niedogodności. Jednym z nich może być nierównomiernie rozłożenie ciężaru podczas jazdy. Rowery z silnikiem elektrycznym w piaście koła nie nadają się na nieutwardzone i wyboiste drogi. Najlepszym rozwiązaniem są silniki umieszczone centralnie. Środek ciężkości jest równomiernie rozłożony, co poprawia komfort jazdy. Idealnie sprawdzi się również dla osób, które lubią wycieczki poza miasto.

Ważnym elementem podczas zakupu silnika jest jego moc. Im większa moc, tym szybciej będziesz mógł się poruszać po jezdni. Zbyt duża moc, może powodować szybsze zużycie baterii i wydłużenie czasu jego ładowania.

Szeroką ofertę silników elektrycznych do rowerów w różnych konfiguracjach znajdziesz w ofercie sklepu Energy Bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/silnik-elektryczny-do-roweru/.