Hale stalowe – konstrukcje o szerokim zakresie zastosowań

Kategorie Architektura

Hale stalowe to konstrukcje, które dzięki swojej wytrzymałości oraz oferowanemu przez nie bezpieczeństwu, ochoczo wykorzystywane są jako konstrukcje szkieletowe budynków użytku publicznego, obiektów sportowych, magazynów czy też centrów handlowych. Duże hale stalowe pozostawiają naprawdę dużą swobodę aranżacyjną umożliwiająca dobudowywanie kolejnych ich segmentów a także dokładne przystosowanie ich do potrzeb określonych branży.

Hale stalowe – konstrukcje o dużej wytrzymałości

Hale stalowe – konstrukcje, które wyróżnia zastosowanie wytrzymałych, twardych a przy tym nieulegających wymagającym czynnikom atmosferycznym materiałów. Wykonane ze stali, która na etapie produkcyjnym jest niezwykle plastyczna, pozwala nadać konstrukcji hal stalowych niemal dowolny kształt – po jej zastygnięciu zmiana tego kształtu jest niemożliwa bez osiągnięcia bardzo wysokiej temperatury – przekłada się to na dużą siłę nośną hal stalowych a także na możliwość ich wieloletniego użytkowania. Hale stalowe – konstrukcje te charakteryzuje niezawodność ale jednocześnie konieczność wykonania w zgodzie z dokładnym, szczegółowym projektem. W ich przypadku znaczenie ma nawet rodzaj i sposób łączenia wykorzystywanych do jej budowy elementów (takich jak kształtowniki).

Duże hale stalowe – zastosowanie

Hale stalowe to nawet niewielkie garaże blaszane, które znajdują się w naszym codziennym otoczeniu jednak te są niczym w porównaniu do wielkogabarytowych konstrukcji stalowych stanowiących szkielety centrów logistycznych międzynarodowych korporacji czy też będące stadionami, na których rozgrywane są mecze piłki nożnej lub halami sportowymi przeznaczonymi do rozgrywek koszykówki lub piłki ręcznej. Duże hale stalowe znajdują się w naszym codziennym otoczeniu pod postacią dworców kolejowych i autobusowych, centrów handlowych a także targowisk. Mnogość zastosowań konstrukcji stalowych wynikająca w ich trwałości sprawia, że duże hale stalowe znajdują się niemal w każdym większym mieście.

Hale stalowe – jak to jest zrobione?

Duże hale stalowe to wymagające dużej precyzji i dokładności elementy architektoniczne. jak więc produkowane są hale stalowe? Wytwórnia konstrukcji stalowych to miejsce wyposażone w wysokiej jakości park maszynowy umożliwiający stworzenie nawet najbardziej wymagających i wymyślnych form. To właśnie wytwórnia konstrukcji stalowych odpowiedzialna jest za produkcję hal stalowych. Hale stalowe wykonywane są w zgodzie z dostarczonym do producenta projektem. Po wykonaniu prefabrykatów te przewożone są na miejsce montażu. Hale stalowe powstają poprzez połączenie ze sobą uprzednio przygotowanych prefabrykatów. Sprawdź jak hale stalowe realizowane są przez wytwórnię konstrukcji stalowych Zekon na stronie https://www.zekon.pl/pl/oferta/hale-stalowe/.