Gdzie pracuje technik administracji?

Kategorie Poradnik

Pracownicy biurowi to jedna z grup zawodowych, którą najczęściej poszukują pracodawcy. W niemal każdej firmie potrzebna jest osoba, która zajmie się tak zwaną “papierologią”. Można śmiało powiedzieć, że w ogólnym ujęciu pracownik biurowy to osoba, która jest odpowiedzialna w firmie za wiele rzeczy.

Do jej obowiązków należy zwykle sporządzanie pism urzędowych, obsługa petentów, opieka nad wpływającą korespondencją, obsługa biura czy sprawowanie pieczy nad bieżącymi sprawami firmy. Tak właśnie pokrótce można określić zakres obowiązków pracownika biurowego. Wiele zależy również od specyfiki danego stanowiska pracy, bowiem do grupy pracowników biurowych zaliczamy również pracowników kadrowych, techników administracyjnych, planistów itp. W każdej z tych specjalności zakres obowiązków jest inny.

Możliwości zatrudnienia

Tak jak wiele jest specjalizacji w charakterze pracownika biurowego tak wiele jest miejsc w których istnieje zapotrzebowanie na zatrudnienie takich osób. W końcu każde dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo powinno sprawnie działać a w tym pomóc może technik administracyjny.

Jest to osoba, która może znaleźć zatrudnienie w urzędach starostwach, wszelkiego rodzaju instytucjach państwowych i prywatnych. Jeśli chodzi o państwowe instytucje te zwykle poszukują pracowników nie tyle z doświadczeniem co wykształceniem kierunkowym. Chcąc zostać technikiem administracji, studia podyplomowe dają ku temu wiele możliwości. Jedną z uczelni, która kształci na tym kierunku jest WSZOP. Studia podyplomowe kadry i płace to jedna ze specjalizacji, którą posiada uczelnia WSZOP. Na stronie uczelni można znaleźć jeszcze wiele innych kierunków i specjalizacji. Studia kadry i płace, studia podyplomowe kadry i płace to jeden z najczęściej wybieranych przez pracowników biurowych. Szczegóły dotyczące rekrutacji na tychże specjalnościach na stronie: https://wszop.edu.pl/studia-podyplomowe

Zdarza się i tak, że firmy zatrudniają techników administracyjnych bez konieczności posiadania wykształcenia kierunkowego. Ma to miejsce zwłaszcza w prywatnych firmach, którym zależy na pozyskaniu pracownika z doświadczeniem – czyli specjalisty a nie wyuczonego pracownika.

Na rynku pracy można zauważyć duże zainteresowanie specjalistami, firmy bowiem potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, a szczególnie tych którzy posiadają już jakieś doświadczenie i są w swoim zawodzie niejako specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *