Galeria na ścianie – czyli wieszamy plakaty

Kategorie Poradnik
mieszkanie po przeprowadzce

Ostatnio popularnym trendem stało się wykorzystywanie plakatów i zdjęć do tworzenia spójnych kompozycji ściennych. Podpowiadamy zatem jak stworzyć cudowną galerię sztuki na swojej ścianie spójną i efektowną. 

Zainspiruj się, zapełnij ramki i wybierz swój styl

Pierwszym krokiem jest znalezienie stylów plakatów, które chcesz dodać do ściany. Piękne wydruki to punkt początkowy, po którym możesz dodawać własne zdjęcia z podróży, strony z ulubionych czasopism lub pocztówki od drogiego przyjaciela – o ile coś dla ciebie znaczą i sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Zalecamy wybranie jednego schematu kolorów i trzymanie się go, a także wybieranie ramek o czystym profilu – to plakaty powinny być w centrum uwagi, ramki są tam, aby poprawić wydruki. 

Zaplanuj układ ściany obrazu

Rozpocznij przygotowania, umieszczając ramki na podłodze za ścianą i układaj je tak, jak chcesz. Zapewni to doskonały przegląd i ułatwi wypróbowanie różnych układów. Może trzeba dodać kolejny plakat lub usunąć jeden z wydruków. Cofnij się o krok i spójrz z pewnej odległości, aby uzyskać najlepszy przegląd.  

Zacznij wieszać swoje plakaty na ścianie

Uderzenie pierwszego gwoździa w ścianie może być nieco zniechęcające, ale przy dobrych przygotowaniach wszystko pójdzie dobrze. Wybierz jedną ze swoich ram i przyłóż ją do ściany, aby znaleźć odpowiednią wysokość. Umieść małą kropkę ołówkiem pośrodku nad ramą. Zmierz odległość od górnej krawędzi ramy do wieszaka i użyj tego samego pomiaru od kropki na ścianie – teraz wiesz, gdzie umieścić pierwszy gwóźdź! Następnie użyłeś kontynuacji w ten sam sposób z następną ramką. Dobra wskazówka to także użycie taśmy mierniczej i poziomu. 

Plakaty na ścianę – wystrój do każdego wnętrza

Plakaty na ścianę to jedne z tych dekoracji, które można dobrać do aranżacji każdego wnętrza. Niezależnie od tego czy chcesz przyozdobić ściany w pokoju gościnnym, dziennym czy może w sypialni. Plakaty na ścianę będą tworzyć udaną dekorację ścienną. Plakaty do salonu, do pokoju dziecięcego dziewczynki, do pokoju chłopca są dekoracją bardzo często wybieraną. Co więcej mnogość printów, wzorów, motywów na plakatach sprawia, że można je wybrać prawie do każdego wnętrza.

Więcej na temat plakatów ściennych znajdziesz na stronie https://yokodesign.pl/plakaty-uniwersalne/.