Elementy mody streetwear

Kategorie moda
Odzież streetwear

Moda streetwear to przede wszystkim styl inspirowany przestrzenią miejską. Streetwear nie ma konkretnych wyznaczników, ani ściśle określonych ram. Jest to luźny styl, który często się zmienia.

Czym jest streetwear?

Styl streetwear wywodzi się z mody hiphop i skate. Najważniejszym aspektem była swoboda, luz i oryginalność. Komfort, brak zasad i wyrażenie siebie to również istotne czynniki.

Wyznaczniki stylu street

Ważnym elementem mody streetwear są buty sportowe, sneakersy. Wygodne, pasujące zarówno do dziennych jak i wieczornych stylizacji to must have w Twojej szafie! Kolejnym ważnym elementem stroju są luźne bluzy. Swobodne kroje dostępne są w wersji z kapturem lub bez. W ofertach sklepów streetwear możemy znaleźć odzież z nadrukami, napisami lub gładkie z drobnym logo. Oprócz bluz, często wybieranym dodatkiem są t-shirty. Jest to baza dla wielu stylizacji. Klasyczne, luźne kroje to najczęściej noszone elementy odzieży. Jednym z wyznaczników mody streetwear są ubrania z wysokiej jakości materiałów – najczęściej bawełny. Jeżeli chodzi o dolną część stroju, w streetwearze królują jeansy typu jogger lub klasyczne spodnie dresowe. Joggery to połączenie luźnego kroju baggów z dopasowanymi rurkami. Luźne nogawki wykończone są zwężającymi gumkami. Spodnie dresowe, które przez wielu noszone są wyłącznie jako strój treningowy, to także często wybierany fason na co dzień. Oprócz bluz i t-shirtów ważne są także dodatki. Moda streetwear od lat kojarzy się z czapkami z daszkiem oraz saszetkami nerkami.Do popularnych fasonów zaliczamy bajsbolówki, snapbacki i fullcapy. Oryginalną odzież w stylu streetwear znajdziesz w ofercie sklepu DopeSpot: https://dopespot.pl.