Działanie akumulatora trakcyjnego w pigułce

Kategorie Motoryzacja,Poradnik
Akumulatory trakcyjne

Maszyny przemysłowe to niezbędne pojazdy w wielu centrach logistycznych, ponieważ umożliwiają szybsze wykonanie pracy ciężkich ładunków na magazynach. Dlatego działanie niektórych maszyn przemysłowych jest niemożliwe bez sprawnych akumulatorów trakcyjnych. Zatem jak działa akumulator i jak powinno się go ładować, aby jak najdłużej zachował swoją sprawność? Szczegóły zdradzamy w dalszej części artykułu.

Działanie akumulatora trakcyjnego

Akumulatory trakcyjne to baterie kwasowo-ołowiowe z elektrolitem w postaci żelu lub innym płynem. Zbudowane są szeregowo z połączonych ze sobą ogniw trakcyjnych. Cały akumulator zamknięty jest w skrzyni i zabezpieczony materiałem kwasoodpornym. Ze względu na użyty elektrolit możemy wyróżnić dwa rodzaje baterii. Akumulator żelowy wymaga mniejszej obsługi, ale cechuje się dużo mniejszą trwałością. Żywotność baterii wynosi około 1500 cykli ładowania. Dlatego wykorzystuje się go do różnych maszyn przemysłowych.

Ładowanie akumulatora trakcyjnego

Trwałość każdego akumulatora trakcyjnego zależy od prawidłowo przeprowadzonego ładowania. Dlatego należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Po pierwsze akumulatory trakcyjne należy ładować od razu po ich rozładowaniu. To oznacza, że nie można dopuszczać do spadku poziomu naładowania mniej niż 20% pojemności znamionowej. Rozładowanie poniżej tej wartości ma negatywny wpływ na pracę całego akumulatora i prowadzi do jej zużycia. Co więcej akumulator traci wydajność i podczas kolejnej pracy działa krócej.

Akumulatory trakcyjne. Gliwice i w innych miastach Polski można je zamówić

Na żywotność każdego akumulatora wpływa także odsiarczanie i regeneracja akumulatora trakcyjnego. Dlatego najlepszym wyjściem jest zlecić te działania profesjonalistom. Na szczególne zainteresowanie zasługuje firma Fhu Alex, ponieważ od wielu lat oferuje akumulatory trakcyjne, monobloki i prostowniki. Fachowcy wykonują także serwis i regenerację na zlecenie klientów. Dodatkowo można liczyć także na kompleksową obsługę i pomoc w doborze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferowanych usług, koniecznie zajrzyj na stronę internetową pod linkiem:
http://www.fhualex.pl/akumulatory-i-baterie-trakcyjne-gliwice.html