Oranżeria to obiekt, który może być zbudowany w bryle domu lub jako osobny budynek. Ogrody zimowe mogą pełnić różne funkcje. Mogą być wykorzystywane jako dodatkowe pomieszczenie w domu np. salon, jadalnia czy biuro lub jako pomieszczenie do hodowli roślin, które z uwagi na warunki klimatyczne mogą być ciężkie w uprawie na zewnątrz.
Cechy oranżerii
Ogrody zimowe budowane są najczęściej ze szklanych elementów, które oparte są na profilach aluminiowych, stalowych, pcv lub szkielecie drewnianym. Aluminium jest świetnym materiałem, ponieważ cechuje się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. Z oranżerii możesz korzystać przez cały rok, niezależnie od pogody. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to ogród możemy wykorzystać zarówno do odpoczynku jak i hodowli różnych gatunków roślin np. egzotycznych.
Konstrukcja ogrodu zimowego
Budując oranżerię zwróć przede wszystkim uwagę na rodzaj szkła, który zostanie wykorzystany. Jakość i trwałość jest tutaj bardzo ważna, gdyż wpływa to na estetykę, izolację cieplną oraz ilość światła w obiekcie. Zastosowane w konstrukcji szkło powinno być odporne na uszkodzenia i uderzenia – szczególnie jeżeli znajduje się na dachu. Szkło hartowane lub laminowane będzie najlepszym wyborem z uwagi na bezpieczeństwo. W przypadku stłuczenia, szyba nie rozsypuje się na milion kawałków, a zostaje w ramie. Przy projektowaniu ogrodu zimowego kluczowym aspektem jest jego wykorzystanie. Jeżeli nie zależy nam na częstym przebywaniu w obiekcie, nie musimy decydować się na ogrzewanie. Ogrody ogrzewane pomagają z kolei zwiększyć ciepło w sąsiadującym budynku mieszkalnym. Przy planowaniu budowy oranżerii na terenie Warszawy wybierz sprawdzoną firmę budowlaną: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/oranzeria-warszawa.