Dlaczego warto postawić na przedszkole z oddziałami specjalnymi?

Kategorie Poradnik,Uncategorized

Wiele osób myśli o wyborze przedszkola dla swojego dziecka, jeszcze zanim przyjdzie ono na świat. Świadczy to o tym, iż przyszli rodzice przykładają do tego miejsca bardzo dużą wagę. Nic dziwnego, przedszkole to miejsce, w którym nasze dzieci po raz pierwszy spotykają się z obowiązkami, które potem będą nakładane na nie w szkole. Poprzez zabawę poznają świat, mają stały kontakt z rówieśnikami, uczą się pierwszych ważnych rzeczy. Ostatnio coraz większym powodzeniem cieszą się przedszkola z oddziałami specjalnymi. Warto zatem dowiedzieć się o tych placówkach czegoś więcej.

Przedszkole z oddziałami specjalnymi – dlaczego warto?

Przedszkola z oddziałami specjalnymi to wyjątkowe placówki edukacyjne, w których obok siebie mogą funkcjonować dzieci zdrowe oraz te z różnymi deficytami. Dzięki temu mogą się one uczyć empatii i otwartości na drugiego człowieka. W ten sposób dzieci chore nie czują się odizolowane od innych, mogą liczyć na wsparcie i pomoc swoich zdrowych rówieśników.

Warto wskazać też na inne zalety przedszkola z oddziałami specjalnymi. Na pierwszym miejscu wymienia się zwykle niewielkie oddziały klasowe. Kameralna atmosfera sprzyja lepszej integracji nie tylko między dziećmi. To również duża szansa dla nauczyciela, który lepiej i szybciej może poznać ograniczenia, słabości, ale także mocne strony swoich podopiecznych. W takim przedszkolu wszystkie dzieci mają takie same prawa i obowiązki, co jeszcze lepiej podkreśla, że są one równe i nikt w takiej grupie nie może czuć się gorszy bądź odrzucony.

Jakie zalety posiada przedszkole z oddziałami specjalnymi?

Oprócz wspomnianych już wcześniej małych oddziałów klasowych, przedszkole z oddziałami specjalnymi to przede wszystkim wykwalifikowana kadra najlepszych pedagogów. W takim przedszkolu dzieci mogą liczyć na pomoc fachowców, między innymi logopedy czy terapeuty integracji sensorycznej. Wykwalifikowana kadra to zawsze mocna strona przedszkola z oddziałami specjalnymi. Przykładem placówki, która stawia na pomoc fachowców jest prywatne przedszkole Otwarte Okno z Tychów: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/3/o-przedszkolu/

Jeżeli zatem myślisz o wyborze najlepszego przedszkola dla swojej pociechy, postaw na przedszkole z oddziałami specjalnymi. Twoje dziecko nauczy się tam rzeczy, które w dorosłym życiu mogą okazać się niezbędne. Empatia, szacunek, tolerancja – właśnie one są największymi zaletami tych placówek edukacyjnych.