Czy warto wybrać wyciskarki marki Hurom?

Kategorie Zdrowie
sokowirówka

Marka Hurom powstała w 1974 roku w Korei Południowej. Firma jako pierwsza wprowadziła na rynek pionowe wyciskarki wolnoobrotowe, stając się pionierem w tego typu rozwiązaniach. Co sprawiło, że urządzenia Hurom zyskały na popularności? Sprawdź poniżej.

Mechanizm używany w urządzeniach Hurom

Marka Hurom w swoich wyciskarkach wykorzystuje otwory wsadowe, dzięki którym nie musisz kroić warzyw i owoców na drobne kawałki. W wyciskarce wolnoobrotowej znajdziesz sito z trwałego ultemu, tworzywa które gwarantuje wysoką odporność na ścieranie i pęknięcia. Zastosowanie ultemu niweluje przedostawanie się szkodliwych elementów do soku.

Zalety wyciskarek Hurom

Do najważniejszych zalet urządzeń marki Hurom należy szybkość ich obsługi. Wyciskarki są proste w użyciu, ale także łatwo można je wyczyścić. Filtry możesz opłukać pod bieżącą wodą i użyć ponownie.

Wyciskarki wolnoobrotowe Hurom są pionowe. To dzięki temu znalazły wielu sympatyków. Małe gabaryty sprawiają, że łatwiej znaleźć na nie miejsce w kuchni. Oprócz tego podczas robienia soku, nie musisz popychać kolejnych składników – wystarczy, że wrzucić je do podajnika.

Wał ślimakowy zastosowany w wyciskarkach Hurom oraz wyeliminowanie noży powoduje, że wyciskanie tymi urządzeniami trochę przypomina wyciskanie ręczne. Składniki są miażdżone, w skutek czego powstały sok zawiera maksymalną ilość składników odżywczych.

Kolejną z zalet wyciskarek wolnoobrotowych firmy Hurom jest wykorzystanie silników kondensatorowych. Urządzenie osiąga niskie prędkości, gwarantując przy tym ciche działanie. Silnik wprowadza w ruch śrubę dwu-rdzeniową, która osiąga obroty na poziomie 40 obrotów na minutę. To dwa razy mniej, niż w przypadku wyciskarek wolnoobrotowych innych firm. Oprócz cichego działania, takie rozwiązania gwarantują, że użytkownik otrzyma pełnowartościowy napój, bez utraty witamin i substancji odżywczych. Mniejsze obroty nie oznaczają wcale dłuższego oczekiwania na sok. Litrowy napój jesteśmy w stanie zrobić w ciągu minuty.

Jeżeli szukasz sprawdzonych wyciskarek marki Hurom, sprawdź ofertę sklepu Energia Zdrowia, gdzie znajdziesz szeroki asortyment różnych modeli: https://energiazdrowia.pl/