Czy studia podyplomowe są przydatne?

Kategorie Poradnik

Zainteresowanie edukacją wyższą w Polsce jest na wysokim poziomie. Młodzi ludzie kończący szkołę średnią podejmują dalszy etap edukacji na studiach wyższych. Nie brakuje również osób które chcą kontynuować naukę po studiach wyższych na studiach podyplomowych. Edukacja wyższa stawia przede wszystkim na to, by umożliwić młodym ludziom lepszy start na rynku pracy. Coraz więcej uczelni wyższych oferuje studia podyplomowe na ciekawych specjalnościach.

Dla kogo studia podyplomowe?

Zdobycie dyplomu studiów zawodowych to przepustka do lepszej kariery zawodowej. Szczególnie, że na studiach podyplomowych mamy możliwość zdobycia nie tylko przysłowiowego „papierka” ale również cenną wiedzę i umiejętności do pracy w wybranym przez nas zawodzie. Wystarczy przyjrzeć się ofercie studiów podyplomowych, te oferują naukę na przyszłościowych kierunkach.

Studia podyplomowe można podjąć w każdy wieku i będąc na każdym szczeblu zawodowym. Jedni decydują się na edukację na studiach podyplomowych chcąc zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy inni mają potrzebę się przebranżowić. Zatem można spokojnie stwierdzić, że studia podyplomowe są właściwie dla każdego niezależnie od wieku.

Kiedy mogą się przydać studia podyplomowe?

Nie każdy chce kontynuować edukację wyższą (II stopnia) na wybranym wcześniej kierunku. Studia podyplomowe można podjąć po ukończeniu studiów licencjackich. Co więcej studiowanie na studiach podyplomowych można podjąć niezależnie od wybranego wcześniej kierunku. Dla przykładu kończąc studia licencjackie na kierunku Zarządzanie, Bezpieczeństwo wewnętrzne możemy zacząć studia podyplomowe na zupełnie innej specjalności.

Najcześciej wybierane specjalności

W każdym roku akademickim nie brakuje chętnych, którzy chcą podjąć studia podyplomowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko kierunku humanistyczne takie jak kryminalistyka, psychologia sądowa ale również kierunku ścisłe: kadry i płace,  bhp systemy zarządzania bezpieczeństwem. Na tych i wielu innych ciekawych specjalnościach studenci mogą podjąć naukę w jednej z Katowickich uczelni. WSZOP (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach) prowadzi rekrutację na studia. Sprawdź szczegóły na stronie uczelni: https://wszop.edu.pl/studia-podyplomowe/