Czy mosiężne dławnice kablowe są lepsze od poliamidowych?

Kategorie Uncategorized
dlawnica-chroniaca-kabel-przyklad

Kupując dławnice kablowe zastanawiamy się, jak dane materiały wpłyną na żywotność dławnicy. A wybór jest spory – mamy przecież do dyspozycji dławnice wykonane z mosiądzu niklowanego, gumy, stali nierdzewnej, czy różnego rodzaju tworzyw, w tym np. poliamidu. Czym różnią się poszczególne materiały i dlatego wybór odpowiedniego rodzaju dławnicy jest tak ważny?

Urządzenie jest tak mocne, jak jego najsłabsze ogniwo

Najlepiej uszczelnione obudowy elektroniczne, które łapią luzy przy dławnicy mogą być prawdziwym utrapieniem. Przez nieszczelności może dostawać się nie tylko pyły, ale również wilgoć, prowadząc tym samym do uszkodzenia urządzenia. Dlatego obudowy, które znajdują się w trudnych warunkach, są narażone na wibracje lub skopanie przez pracowników (np. te obudowy, które znajdują się przy ziemi) powinny być wykonane ze stali nierdzewnej bądź z mosiądzu. Gwarantuje to długotrwałą, bezproblemową eksploatację.

Inaczej wygląda sprawa z lekkimi, przenośnymi urządzeniami. W tych mogą być z powodzeniem wykorzystywane lekkie, mniej trwałe dławnice, np. wykonane z plastiku. Te zaś urządzenia, które są w ciągłym ruchu powinny mieć elastyczną, np. gumową dławnicę. Gwarantuje to odpowiednią elastyczność kabla – nie będzie on się nadmiernie wyginał, co zapobiegnie zmęczeniu materiału i złamaniu się przewodu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dławnicy?

Oprócz wykorzystanych materiałów należy oczywiście odpowiednio dobrać rozmiar dławnicy do kabla. Ten zaś jest uzależniony od natężenia prądu. Na stronie https://www.ex-con.pl/dlawnice/ można zapoznać się z produktami firmy ex-con, wśród który znajdują się dławnice w różnych rozmiarach. Dostępne na stronie modele metryczne, typu PG oraz Blueglobe z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej doświadczonym użytkownikom.

Dławnice firmy ex-con są odporne na wstrząsy i uderzenia. Nie trzeba się również obawiać o instalacje zewnętrzne, bowiem wszystkie oferowane dławnice są odporne na promieniowe UV oraz wysokie temperatury. Dodatkową zaletą jest możliwość obejrzenia dławnic w sklepie stacjonarnym ex-con na ulicy Braniborskiej we Wrocławiu. W tym celu najlepiej umówić się wcześniej na wizytę poprzez zakładkę kontakt, a wyznaczeni specjaliści pomogą nam w zakupie.