Co wziąć pod uwagę przed zakupem tabletu graficznego?

Kategorie Poradnik
Tablet graficzny

Zakup tabletu graficznego uzależniony jest od wielu czynników. Podczas pracy i projektowania są pewne aspekty, które wpływają na nasz komfort czy czas pracy. Żeby być zadowolonym, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Jaki tablet graficzny będzie odpowiedni?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż tablety graficzne mogą występować w różnych formach. Jednym z nich jest tablet graficzny z rysikiem. Ich powierzchnia przypomina plastikową podkładkę. Często wyposażony jest w funkcjonalne, dodatkowe przyciski. Na rynku dostępne są również tablety graficzne 4K z dotykowym wyświetlaczem. Tego typu tablety to gwarancja wysokiej jakości obrazu, duży poziom precyzji oraz dotykowa obsługa.

Zakup tabletu graficznego 4K

Podczas zakupów należy przemyśleć kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest rozmiar danego tabletu graficznego. Najczęściej możemy spotkać się z wymiarami zbliżonymi do arkusza papieru tj. od A6 do A3. To jaki rozmiar wybierzesz zależy od kilku czynników. Oczywiście, im większe rozmiary tym większa powierzchnia robocza do projektowania. Powinniśmy dobierać tablet graficzny 4K proporcjonalnie do monitora. Im większy monitor tym większy tablet. Duża przestrzeń robocza to dużo większa swoboda i komfort pracy. Małe ekrany pozwalają z kolei na większa precyzję.

Szeroką ofertę tabletów graficznych 4K w różnych wariantach znajdziesz w ofercie sklepu Huion: https://huion.com.pl/18-tablety-graficzne-4k.