Co oferuje niepubliczne przedszkole w mieście Tychy?

Kategorie Poradnik

Pójście do przedszkola to bardzo ważny monet w życiu dziecka, ale także całej jego rodziny. Bardzo często poruszany jest podczas różnych spotkań. Towarzyszą temu również liczne przygotowania, jak na przykład kompletowanie wyprawki dla malucha czy rozmowy o nowym miejscu. W poniższym artykule przedstawiamy, co oferuje niepubliczne przedszkole w Tychach i dlaczego warto posłać tam swoją pociechę. 

Niepubliczne przedszkole Tychy – mocne strony

Prywatne placówki edukacyjne cieszą się coraz większym powodzeniem w wielu miastach. Rodzice cenią sobie przede wszystkim wiele zalet tych miejsc, a maluchy niemal od razu czują się tam doskonale. Jeżeli chodzi o niepubliczne przedszkole w Tychach, to warto zastanowić się nad fenomenem tego miejsca na przykładzie Akademii Rozwoju Otwarte Okno: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/.

Przede wszystkim jest to nowoczesna placówka z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi. Takie miejsca cieszą się uznaniem nie tylko rodziców niepełnosprawnych dzieci, ale również tych zdrowych. Wspólna integracja to przede wszystkim nauka empatii i otwartość na potrzeby i problemy drugiego człowieka. Nie można również zapominać o kameralnych grupach. To one właśnie sprzyjają budowaniu rodzinnej, bardzo życzliwej atmosfery. Dzieciaki mogą znacznie szybciej nawiązać pierwsze przyjaźnie, a wychowawcy lepiej poznać ich potrzeby czy mocne strony. 

Nowoczesna placówka edukacyjna

Wspomniane niepubliczne przedszkole w Tychach to nowoczesna placówka edukacyjna w pełnym tego słowa znaczeniu. Na uwagę zasługuje nie tylko nowoczesny budynek, który jest w pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci. Trzeba pamiętać o tym, że każde miejsce tworzą przede wszystkim ludzie. W niepublicznym przedszkolu nasze pociechy mogą liczyć na fachową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, jak również wielu specjalistów, dbających o ich rozwój i zdrowie. Wsparcie zapewniają między innymi pedagog, psycholog, terapeuta ręki czy oligofrenopedagog. 

Zajęcia w niepublicznym przedszkolu w Tychach

Niepubliczne przedszkole (Tychy) to również bogata oferta różnorodnych zajęć, na których dzieciaki mogą nie tylko się rozwijać, ale także odkrywać swoje nowe pasje i zainteresowania. Sprzyjają temu oczywiście różnorodne formy aktywności. Wśród popularnych zajęć można wymienić języki obce, zajęcia plastyczne, taneczne, ale także dogoterapię czy zajęcia sportowe.

Tak dobrana oferta z całą pewnością sprawi, że każdy maluch znajdzie coś specjalnie dla siebie. Warto zatem postawić na wszechstronny rozwój naszych dzieci. W niepublicznym przedszkolu z oddziałami specjalnymi i integracyjnymi każdy może czuć się bezpiecznie, a nauka staje się prawdziwą przyjemnością.