Chcesz zostać architektem wnętrz? Sprawdź, co musisz zrobić!

Kategorie Architektura,Dom,Hobby,Pasja,Poradnik,Życie

Każdy z nas miał w dzieciństwie marzenie, kim chciałby zostać. Wiele osób wspominało wówczas o zostaniu lekarzem, strażakiem, piosenkarką czy… architektem wnętrz! Te wymienione zawody wymagają niemałego poświęcenia, by osiągnąć sukces. Zapewne część osób już dawno o tym zapomniała, jednak są ludzie, którzy dążą do obranego celu, nawet jeśli trwa to wiele lat. Jak zatem zostać architektem? C zy to takie proste?

Liceum czy technikum?

Etap szkoły podstawowej ma niewielkie znaczenie, jeśli chodzi o przyszłą pracę. Może jedynie pod kątem szczególnego zainteresowania matematyką czy przedmiotami przyrodniczymi. Większe znaczenie ma już gimnazjum (które od roku 2020 nie będzie istniało), a raczej egzamin kończący tę szkołę. Dobre napisanie egzaminu gimnazjalnego wpływa już niejako na naszą przyszłość, bowiem zdobyte punkty wpływają na dalszą edukację, a także na to, czy dostaniemy się do wymarzonej szkoły. Jeśli rzeczywiście chciałbyś zostać architektem masz właściwie dwie opcje do wyboru. To edukacja w liceum. Jednak pamiętaj, że liceum daje Ci tylko wykształcenie średnie i nie masz dzięki temu żadnego zawodu, a więc dalsza edukacja, to znaczy studia jest wręcz tutaj wskazana. Druga opcja to wybór technikum o profilu architektura wnętrz.

Dzięki egzaminom kwalifikacyjnym zdobędziesz zawód technika-architekta wnętrz, ale i masz możliwość zdawania matury i dalszej edukacji podczas studiów.
Istnieje jeszcze trzecia opcja, a mianowicie szkoły policealne dają również możliwość podszkolenia się. Przeważnie trwa to około 1 roku i możemy uzyskać tytuł technika-architekta wnętrz. Katowice, Tychy mają kilka szkół, które w ten sposób kształcą osoby, które w przyszłości będą aranżować wszelkiego rodzaju pokoje czy biura.

projekt kuchni klasycznej 2D

Studia architektoniczne

Jeśli po szkole średniej nadal pragniesz rozwijać się w tym kierunku – zdecyduj się na studia na kierunku architektura! Aby dostać się na ten wymagający kierunek studiów warto zdawać matematykę oraz fizykę na poziomie rozszerzonym, bowiem elementy te pojawiają się podczas całego toku studiów. Oprócz tego, do rekrutacji brana jest pod uwagę matura z języka polskiego, a także języka obcego. Studia architektoniczne trwają 3,5 roku. Po tym czasie, jeśli obronisz swoją pracę, posiadasz wykształcenie wyższe z tego zakresu. Kolejne dwa lata to studia II stopnia, które dają tytuł magistra.

 

Architekt wnętrz – Katowice oferują studia na tym kierunku!

Przyjrzyjmy się ofercie studiów z województwa dolnośląskiego, a mianowicie Akademii Sztuk Pięknych. Oferta jest bardzo szeroka i specyficzna, jednak mamy tutaj również możliwość zostania architektem wnętrz. Katowice, Tychy to miasta, które wykształciło już wiele osób, które skończyły ten kierunek. Zjeżdżają tutaj ludzie z całej Polski by móc studiować właśnie na tej uczelni.

Droga do bycia architektem wnętrz nie jest łatwa. Wymaga od nas wiele poświęcenia, godzin spędzonych nad książkami, jednak sam zawód jest bardzo atrakcyjny. Kreatywność, umiejętności analityczne – te cechy powinien mieć architekt wnętrz.

Zobacz jak projektuje doświadczony już architekt wnętrz pracujący biurze architektonicznym w Katowicach. Szczegóły na stronie Gigaarchitekci.pl