Car detailing dla początkujących. Dowiedz się jak to działa

Kategorie Motoryzacja

Auto detailing jest niezbędny do utrzymania komfortu i czystości Twojego pojazdu. Być może słyszałeś kilka razy, że musisz szczegółowo opisać swój samochód, ale czy czyszczenie go w domu nie jest równie dobre? Profesjonalne czyszczenie pojazdu różni się od zwykłego czyszczenia.

Car detailing obejmuje kilka kroków, aby przywrócić pojazd do stanu jak nowego.

  • Odkurz siedzenia, dywaniki i całe wnętrze
  • Wyczyść i wypoleruj deskę rozdzielczą, otwory wentylacyjne, instrumenty i wykończenia
  • Wyczyść wszystkie tkaniny, skórę i maty podłogowe
  • Wyczyść wszystkie okna od wewnątrz i na zewnątrz
  • Umyj, wysusz i woskuj na zewnątrz
  • Wyczyść i wypoleruj wszystkie opony i felgi

Profesjonalne studia auto detailingu działają podobnie, jak w przypadku wykończenia salonu, chociaż narzędzia i materiały mogą się różnić. Wykończenie wnętrza będzie wymagało otwierania drzwi oraz częstego wsiadania i wysiadania z samochodu, co prawdopodobnie spowoduje zabrudzenie zewnętrznej części samochodu. Dlatego wielu auto detailerów zaczyna od wykańczania wnętrza samochodu. Kiedy wnętrze jest czyste i zabezpieczone, zamykają drzwi i okna i skupiają się na detalach zewnętrznych.

Auto detailing – dlaczego warto?

Car detailing dla pojazdu jest praktyczny i opłacalny, ale ma również wartość emocjonalną. Wszyscy wiemy, że wartość samochodu zacznie spadać, gdy tylko zabierzesz go do domu zaraz po zakupie. O ile oczywiście nie poczekasz wystarczająco długo, aż Twój rodzinny samochód nie stanie się klasykiem. Nawet wtedy będziesz musiał dbać o stan samochodu, aby gdy stanie się klasykiem, nadal będzie w idealnym stanie. 

Najczystszy samochód, jakim kiedykolwiek jeździłeś

Kiedy płacisz sąsiadowi za umycie samochodu, dostajesz to, za co płacisz, tanią myjnię. Między siedzeniami pozostaną jeszcze okruchy i brud za panelem sterowania. Nie będzie ochronnej warstwy wosku ani usuwania nieprzyjemnych zapachów – chyba że liczyć powieszenie nowego odświeżacza powietrza na lusterku wstecznym.

Myjnia ręczna w Krakowie

Skorzystanie z usług profesjonalistów będzie dla o wiele bardziej korzystniejsze. Na https://myjniakrakow.com/myjnia_reczna_krakow/ możesz znaleźć różne usługi. Są to kompleksowe pakiety, które są opłacalne pod względem ceny jak i samej jakości usług.