Budowa boisk sportowych – sprawdź co uwzględnić!

Kategorie Hobby,Pasja,Życie
budowa boiska

Boiska sportowe to miejsca potrzebne w każdym mieście. Najwięcej powstaje ich przy szkołach i kompleksach sportowych na tak zwanych „Orlikach”. Zanim jednak inwestycja dojdzie do skutku trzeba uwzględnić kilka niezwykle ważnych kwestii dotyczących samej budowy.

Bezpieczne miejsce

Boisko sportowe ma nie tylko być miejscem, które będzie dawało frajdę z gry ale przede wszystkim miejscem, które będzie bezpieczne. Na takim obiekcie nie może więc zabraknąć ogrodzenia czy wydzielenia stref sportowych. Bramki i kosze i inne urządzenia powinny być mocowane na stałe. Przy boisku powinna znaleźć się także tablica informacyjna na której będzie można znaleźć informację na temat zasad bezpiecznego użytkowania urządzeń i sprzętu sportowego.

Rodzaj zastosowanej nawierzchni

Boisko sportowe musi być miejscem, które zapewni użytkownikom bezpieczne warunki gry, będzie wygodne i funkcjonalne. Nie może być mowy o wybojach czy dziurach w nawierzchni. Dobrze jest aby boisko posiadało nawierzchnię miękką obniżającą ryzyko kontuzji przy upadkach. Dodatkowo ważne aby była to nawierzchnia, która będzie gotowa do użycia w każdych warunkach np. po obfitym deszczu. Na stronie Courty można dowiedzieć się więcej o zaletach użytkowania profesjonalnych nawierzchni sportowych.

Ustal co będzie na boisku

Boiska sportowe mogą pełnić rolę miejsca na którym można grać w piłkę, tenisa, koszykówkę. Najlepiej  na wstępie ustalić do jakiej aktywności sportowej będzie dane boisko czy będzie ono wydzielone i będzie ono wielofunkcyjne czy dedykowane tylko do jednej konkretnej aktywności.


Budowa boisk – kto się tym trudni?

Jest wiele firm, które świadczą usługi budowy boisk czy to przydomowych czy komercyjnych. Wybierając wykonawcę warto sprawdzić dotychczasowe realizacje, jeśli to możliwie portfolio. Zwrócić uwagę ile mniej więcej trwa budowa takiej inwestycji, z jakich materiałów docelowo będzie powstawać budowa, jaka podłoga/nawierzchnia będzie instalowana. Budowa boisk to skomplikowany proces zatem warto powierzyć go sprawdzonej firmie z dużym doświadczeniem.