Budowa boisk sportowych a wybór nawierzchni

Kategorie Sport

Projekt budowy boiska sportowego powinien uwzględniać informacje odnośnie kosztorysu, zagospodarowania terenu, instalacji sprzętu do gry. Jednak nie są to jedyne elementy, które nie powinny umknąć naszej uwadze.

Niezwykle ważny jest odpowiedni wybór i instalacja nawierzchni sportowych. To jaki typ, rodzaj nawierzchni będzie zamontowany na boisku będzie niejako rzutowało na użytkowanie całego boiska. Trzeba pamiętać, że od nawierzchni sportowej zależy również to czy boisko będzie bezpieczne. Instalacja nieodpowiedniej, mało elastycznej lub zbyt elastycznej nawierzchni może przyczynić się do nieszczęśliwych wypadków.

Nawierzchnia sportowa dopasowana do rodzaju boiska

Boiska sportowe dedykowane są do wielu dyscyplin sportowych, mamy boiska do gry w piłkę nożną, do siatkówki, do tenisa, jak również boiska wielofunkcyjne. Każdy rodzaj boiska przeważnie ma zamontowaną inną nawierzchnię sportową. Boiska do siatkówki przeważnie mają nawierzchnię z miękkiego poliuretanu, boiska do piłki nożnej sztuczna murawę, natomiast boiska do koszykówki nawierzchnię z polipropylenu. Można więc powiedzieć, że tyle ile rodzajów boisk tyle też nawierzchni sportowych mamy do wyboru.

Nowoczesne nawierzchnie sportowe czyli jakie?

W sporcie jak i w każdej innej branży, mamy do wyboru coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania. Nie inaczej jest w przypadku nawierzchni, jeszcze kilka lat temu budowa boiska sportowego przypominała betonowy plac. Obecnie stosuje się bardziej bezpieczne nawierzchnie takie, które neutralizują upadki, kontuzje, nawierzchnie, które wpływają na komfort gry. Nie sposób tutaj nie wspomnieć o nowoczesnej i coraz częściej montowanej na boiskach sportowych nawierzchni sportowej Courty. Jej instalacja przebiega bardzo szybko, co więcej można ją montować na nierówne podłoże. Nawierzchnie sportowe Courty to przede wszystkim są funkcjonalne znajdują zastosowanie na małych i dużych obiektach sportowych, i komercyjnych jak i na boiskach tworzony przy własnych posesjach. Jest to również ten typ nawierzchni, który odpowiedni jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia a to w branży sportowej jest szczególnie ważny szczegół. Więcej na temat nawierzchni sportowej Courty na stronie – https://courty.pl/