Baterie AGM czy akumulatory trakcyjne? – na jakie warto postawić?

Kategorie Motoryzacja,Poradnik

Akumulatory to niezbędne elementy w każdym pojeździe. Nic w tym dziwnego, ponieważ mają za zadanie zasilać maszynę w energię elektryczna. Stosuje się je niemalże w każdym pojeździe czterokołowym. Niemniej jednak rodzaj baterii uzależniony jest od konkretnej maszyny. Przykładowo wózki widłowe paletowe, elektryczne wyposażone są zarówno w baterie AGM oraz akumulatory trakcyjne. Zatem na jakie warto postawić i gdzie można je kupić? Sprawdź poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Akumulatory trakcyjne kwasowe

Akumulatory trakcyjne - regeneracja

Kwasowe akumulatory trakcyjne idealnie sprawdzają się na duże odległości, ponieważ charakteryzują się długoletnią żywotnością. Mogą one pracować cały czas przez 365 dni w roku, dlatego chętnie wykorzystywane są przez różne maszyny budowlane. Niemniej jednak może z nich wyciekać kwas oraz parować woda. Dlatego należy pamiętać o ich okresowym uzupełnianiu. Tego typu baterie montowane są także w wózkach podnośnikowych, ponieważ mogą pracować całą zimę. Dlatego można stwierdzić, że warto postawić na kwasowe akumulatory trakcyjne. Kraków a także w innych miastach Polski można je zamówić.

Baterie AGM – co warto o nich wiedzieć?

Akumulatory AGM to kwasowe akumulatory bezobsługowe. W przeciwieństwie do akumulatorów trakcyjnych nie muszą ciągle być uzupełniane wodą, ponieważ elektrolit zawarty jest w separatorze z maty szklanej – stąd także nazwa akumulator bezobsługowy. Kolejną zaletą jest brak wycieków elektrolitu oraz zwiększona odporność na wysokie temperatury i różnego typu wibracje. Gdzie się one sprawdzają? Otóż chętnie są wykorzystywane na krótkich trasach przy mało intensywnym transporcie, między innymi w branży farmaceutycznej czy spożywczej.

Gdzie warto kupić akumulatory trakcyjne?

Jak już zostało wspomniane akumulatory trakcyjne to niezbędne elementy, które zasilają pracę całego motoru. Dlatego ważne jest, aby zainwestować w akumulatory dobrej jakości. Przed zakupem warto sprawdzić opinie w internecie lub zapytać znajomych. Na szczególną uwagę zasługuje firma Fhu Alex, ponieważ posiada doświadczenie i produkty od sprawdzonych producentów między innymi: Tab, Exide i Sunlight. Dzięki temu można cieszyć się pojazdem przez wiele lat. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę internetową pod linkiem:
http://www.fhualex.pl/akumulatory-i-baterie-trakcyjne-krakow.html