Bateria łazienkowa kontra nieprzyjemny zapach – jak się go pozbyć?

Kategorie Dom

Dbanie o czystość swojej łazienki bardzo często jest dla nas niemałym wyzwaniem. Kamień, osadzający się brud oraz resztki używanych przez nas kosmetyków mogą przyczynić się nie tylko do nieestetycznego wyglądu naszej baterii łazienkowej, ale również powodować nieprzyjemny, męczący wręcz zapach. Aby sobie z nim poradzić należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów – podpowiadamy w naszym artykule!

Odpowiednie środki do czyszczenia baterii

Podstawą dobrego stanu naszej baterii łazienkowej jest oczywiście zadbanie o jej odpowiednie czyszczenie. Dobór środków i detergentów jest tu niezwykle ważny. Muszą być one na tyle mocne, aby poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem i osadem na przykład z mydła, kamieniem, ale również na tyle delikatne, aby nie uszkodzić baterii. W końcu nie o to w tym chodzi! Przede wszystkim należy wybierać środki dedykowane utrzymaniu czystości łazienki. Podstawą jest również używanie ich zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli obawiamy się, że któryś środek uszkodzi powierzchnię naszej baterii łazienkowej, możemy trzymać go krócej lub rozcieńczyć z wodą. Warto również unikać ostrych szczotek i szorstkich gąbek. Połączenie dobrego środka z delikatną szmatką z całą pewnością nam pomoże!

Uszczelki gumowe – sprawdź je dokładnie!

Choć bateria może wyglądać naprawdę czysto, nieprzyjemny zapach może dalej się unosić w powietrzu. Problemem mogą być… uszczelki! Uszczelki gumowe, które są w naszych kranach bardzo często są zapominane. Przede wszystkim powinny być one czyszczone. Uszczelki gumowe powinniśmy również regularnie wymieniać. Dzięki temu unikniemy problemów nie tylko z nieprzyjemnym zapachem, ale również cieknącym kranem. Pamiętajmy, że na uszczelkach bardzo łatwo osadza się kamień i resztki kosmetyków. Nowa i czysta uszczelka to gwarancja sukcesu!

Uszczelki gumowe i nie tylko znajdziesz na stronie producenta https://www.admet.com.pl/.