Badania klimatyczne w pigułce

Kategorie Poradnik
komora klimatyczna do badań klimatycznych

Jeśli jakaś firma zamierza wprowadzić dany produkt na rynek, musi wykonać badania klimatyczne, które zweryfikują zachowanie produktu w określonej temperaturze i wilgotności powietrza. Dzięki temu można sprawdzić czy dany produkt, będzie spełniał swoje funkcje w określonych sytuacjach. Gdzie takie rozwiązanie znajdzie swoje zastosowanie? W jakim laboratorium można wykonać rzetelne badania klimatyczne? W dalszej części artykułu znajdziesz odpowiedź na te pytania.

Badania klimatyczne leków, kosmetyków i produktów spożywczych w komorze klimatycznej

Istnieje wiele produktów, które należy zbadać pod kątem stabilności w określonej temperaturze i wilgotności powietrza. W przeciwnym wypadku produkty te nie mogą zostać dopuszczone do obrotu. Do pierwszej grupy należą leki farmaceutyczne. Bowiem pod zmianą temperatury powietrza leki mogą mieć zmniejszoną skuteczność działania. Dlatego analiza leków w ekstremalnych warunkach ma szczególne znaczenie w turystyce, wojsku, ekspedycjach naukowych czy też w organizacjach pomocy humanitarnej, gdzie często bywają zmiany klimatyczne. Przykładem są górskie zespoły ratunkowe, które działają często w temperaturach poniżej zera. Zatem testy wytrzymałościowe leków farmaceutycznych są niezbędne, aby prawidłowo pomóc poszkodowanym. Do drugiej grupy należą kosmetyki, które wchodzą w reakcje w naszym organizmie. Badania stabilności kosmetyków pokazują jak zachowuje się konkretny składnik w określonej temperaturze w danym odstępstwie czasowym. Wyniki takich badań pozwalają także ustalić datę ważności i zalecenie dotyczące przechowywania. Trzecią grupą są artykuły spożywcze, ponieważ coraz chętniej odchodzi się od substancji chemicznych na rzecz składników naturalnych. Dlatego tym bardziej należy wykonać pomiary dotyczące trwałości produktów i ich przydatności.

Badania klimatyczne w laboratorium W2

Decydując się na badania klimatyczne należy zadbać o odpowiednie warunki w komorze klimatycznej. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zadbają o każdy szczegół. Godnym polecenia laboratorium jest firma W2, ponieważ wykonuje badania klimatyczne od wielu lat na wysokiej jakości urządzeniu ESPEC SH-642. W skład pomiaru wchodzi między innymi: prawidłowa wilgotność od 30%-95%, zakres temperatury od -40 stopni do 150 stopni, szybkość grzania, wymiary 400x400x400 oraz szybkość chłodzenia. Dzięki temu można mieć pewność, że przeprowadzone badania zostały rzetelnie wykonane.

Więcej szczegółów możesz znaleźć na stronie internetowej:
http://www.w2.bydgoszcz.pl/oferta/badania-klimatycznetermiczne/badania-klimatyczne-termiczne/