Aranżacje ścian – pomysły, inspiracje

Kategorie Poradnik

Masz trochę pustej przestrzeni na ścianie i zastanawiasz się, jak ją wypełnić? Pomysłów jest całe mnóstwo. Jednak ostateczny wybór zależy od tego jak duża jest ściana i jakie jest to pomieszczenie. Inaczej będzie wyglądać aranżacja ściany w kuchni a inaczej w sypialni. Planując zmienić wygląd ścian najlepiej to wykonać po tym jak zaadoptujemy całe wnętrze.  

Obrazy i grafiki

Wszystko zależy od tego w jakim stylu zachowane jest dane wnętrze tam gdzie. Rustykalny czy nowoczesny w obu tych stylach dobrym rozwiązaniem na aranżację ścian będzie przywieszenie grafik lub też obrazów. Jest to dość popularna “zdobienia” ścian i jedna z tradycyjnych. W starych domostwach zawsze na ścianach przywieszane były obrazy, zdjęcia.

Fototapeta

Można powiedzieć, że fototapety wróciły do łask. Były bardzo popularne w latach 90 -tych  jako element zdobienia ścian. Przyklejało się wtedy fototapetę zamiast malowania ścian. Fototapety sprawdzają się idealnie do salonu bądź sypialni. Duża ich zaletą jest to, że dzięki ich zastosowaniu możemy sprawić że pomieszczenie będzie optycznie większe. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór a tych nie brakuje. Jeśli chodzi o fototapety oferta jest bardzo urozmaicona. Dużym zainteresowaniem cieszą fototapety z motywem natury.

Naklejki ścienne

Znane od niedawna ale stosowane coraz częściej jako ciekawy element uzupełnienia ścian. Szukając pomysłu na aranżację ścian dobrym pomysłem będą właśnie naklejki ścienne. Łatwy montaż na ścianę i możliwość szybkiej zmiany aranżacji sprawia, że naklejki na ścianę to jeden z lepszych pomysłów aranżacyjnych. Do wyboru jest całe mnóstwo ciekawych wzorów, dzięki którym możemy urozmaicić wnętrze naszego mieszkania. Dobrym przykładem mogą być naklejki na ścianę w formie drzewa. Dzięki nim można urozmaicić przykładowo pokój dziecięcy czy też ścianę w sypialni.

Po inspiracje zapraszamy na stronę Yokodesign.pl na której znajduje się bogata oferta naklejek na ścianę.