5 zasad w walce o biały uśmiech

Kategorie Poradnik
klinika stomatologiczna bielsko

Jeśli chcesz mieć biały uśmiech, to musisz o niego zadbać – w końcu nic nie robi się samo! I choć może wydawać się to dość skomplikowane, to wcale takie nie jest. Pewne czynności z łatwością wejdą nam w nawyk, pod warunkiem, że będziemy wykonywać je regularnie. Przedstawiamy 5 małych kroków w drodze do pięknego uśmiechu. Jesteśmy przekonani, że z nimi osiągniesz efekt, którego pragniesz.

Szczoteczka do zębów – zwykła, czy elektryczna?

Szczoteczka do zębów to jeden z najważniejszych elementów w walce o zdrowy, biały uśmiech. Przede wszystkim należy pamiętać, że jednej szczoteczki nie używamy przez rok – miesiąc zupełnie jej wystarczy. Ważna jest również jej poziom miękkości – zbyt twarde włosie może zniszczyć nasze szkliwo, a także podrażnić dziąsła, z kolei zbyt miękkie szczoteczki mogą nie dać rady w walce z osadem po kawie. Szczoteczka manualna powinna być używana w określony sposób – okrężne, wymiatające ruchy na zębach siekających, a na żujących proste. Jeśli nie wiemy, czy robimy to dobrze, świetną opcją są szczoteczki elektryczne, które znacznie ułatwiają to zadanie.

Szczoteczka to nie wszystko, czyli nici dentystyczne i płyn do płukania

Jak jednak wiadomo, szczotka, pasta i kubek ciepłej wody to nie wszystko. Aby zapewnić czystość naszym zębom, należy regularnie sięgać po nici dentystyczne, które pomogą uporać się z pozostałościami między zębami – w miejscach, do których szczoteczka nie dociera. Niezwykle ważne jest również stosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Nie tylko zapewni on świeży oddech, ale również pozbędzie się resztek bakterii, z którymi nie poradziła sobie szczoteczka.

dobry dentysta bielsko

Dobry dentysta – Bielsko i nie tylko

Wizyta u dentysty to dla wielu z nas przykry obowiązek, jednak nie ma dla naszych zębów nic lepszego, niż dobry dentysta. Bielsko, w którym znajdziemy wiele specjalistów to idealny przykład tego, że pomoc znajdziemy niemal wszędzie oraz że znajdzie ją niemal każdy. Klinika stomatologiczna Bielsko jest również doskonałym przykładem tego, że kompleksowe usługi to znacznie lepsze rozwiązanie – w końcu kto z nas nie chciałby załatwić wszystkich swoich spraw w jednym miejscu? Wizyty u stomatologa pozwalają nam kontrolować stan naszych zębów, a także pozwalają na szybką reakcję w razie jakichkolwiek zmian chorobowych. Właśnie dlatego nie można ich unikać.

Klinika stomatologiczna Bielsko ma swoją stronę internetową. Sprawdź http://rodentica.pl/.

Zabiegi higienizacyjne jamy ustnej u stomatologa

Jeśli rozmawiamy już o wizytach u dentysty, nie zapominajmy również o zabiegach higienizacyjnych. Piaskowanie, usuwanie kamienia itd. to zabiegi, które należy wykonywać regularnie, najlepiej podczas wizyty kontrolnej co pół roku. Oczywiście, niektóre osoby nie potrzebują tak częstej interwencji higienistki stomatologicznej – jednak o tym powinien zdecydować nasz dentysta.

Twoja dieta ma znaczenie!

I najważniejsze – dieta. To, co jemy, ma ogromne znaczenie. Dieta biała jest jedną z najlepszych, jeśli chodzi o kolor naszych zębów. Unikanie silnie barwiących produktów – kawy, buraków, papierosów – może pomóc utrzymać nam biały uśmiech. Jednak bez obaw – nie oznacza to całkowitej rezygnacji z nich. Umiar to rozwiązanie idealne. Pamiętajmy jednak, aby produktów barwiących unikać przed snem.