3 atrakcje na Śląsku dostosowane do niepełnosprawnych

Kategorie Podróżowanie

W branży turystycznej coraz bardziej zwraca się uwagę na niepełnosprawnego turystę. Ilość instytucji, które dostosowują obiekty do tej grupy osób, stale rośnie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Ci 3 atrakcje na Śląsku, które przystosowane są do niepełnosprawnych.

1. Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Muzeum przechowuje, gromadzi, dokumentuje oraz udostępnia zainteresowanym dorobek i dziedzictwo polskiego pożarnictwa. To największa tego typu placówka w naszym kraju oraz jedna z większych w Europie.

Obecnie  w muzeum znajduje się ponad 4 tysiące eksponatów, które — by ułatwić zwiedzanie gościom — zostały podzielone tematycznie.

Co warto zwiedzić? W CMP znajdziesz stałe i czasowe wystawy. W pierwszej kategorii znajdziesz ekspozycje przedstawiające: sztandary z całego kraju, hełmy, czy mundury. Druga część oferty zmienia się co jakiś czas. Obecnie (marzec 2020) możesz zobaczyć takie wystawy jak:

  • Straż niepodległa 1918,
  • Polonia — wystawa grafik Grottgera,
  • W jedności siła,
  • Od czego zaczynali nasi ojcowie — samochody strażackie z drugiej połowy XX wieku.

CMP jest w pełni dostosowane do niepełnosprawnych — na terenie muzeum są podjazdy oraz windy.

2. Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach

Muzeum Dawnych Rzemiosł ma swoją siedzibę w blisko stuletnim młynie elektrycznym. To interaktywne muzeum, dzięki któremu zwiedzający będą mogli przenieść się w pasjonującą podróż w czasie. Pozwoli im ona poznać historię pięciu głównych rzemiosł — młynarstwa, piekarstwa, szewstwa, bednarstwa i kołodziejstwa — które od lat znane są w Żarkach.

Cała wystawa uzupełniona została o prezentację losów miasteczka. Muzeum Dawnych Rzemiosł opowiada nie tylko o rzemiośle, ale przedstawia historię ludzi, którzy byli ważni dla historii ich miejscowości.

3. Muzeum Browaru Żywiec

Muzeum działa od 2006 roku, czyli od roku, w którym świętowano 150-lecie browaru. To jedna z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w naszym kraju. Zainteresowanie tym obiektem budzi już samo jej położenie — muzeum znajduje się w dawnych piwnicach leżakowych browaru.

Wyprawa do Muzeum Browaru w Żywcu pozwala zwiedzającym poznać ponad 160-letnią historię browaru i produkowanego w nim piwa. Podróż po kolejnych salach ekspozycyjnych przybliża gościom kolejne okresy rozwoju browaru i marki Żywiec.

Po zwiedzeniu muzeum mogą wybrać się na degustację piwa oraz zakup pamiątek.

Windy dla niepełnosprawnych — więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/cena-windy-dla-niepelnosprawnych.