konstrukcje stalowe - most

Konstrukcje stalowe w budownictwie stają się coraz to popularniejsze. Nic w tym dziwnego, ponieważ budynki z profilii stalowych powstają szybko i są dość tanie. Na dodatek są wytrzymałe i funkcjonalne. Zatem sprawdź w dalszej części artykułu jakie rodzaje spawanych konstrukcji stalowych wyróżniamy.

Spawanie konstrukcji stalowych – rodzaje

Konstrukcje stalowe tworzone są drogą spawania za pomocą trwałego zespolenia poszczególnych elementów poprzez rozgrzanie ich oraz stapianie między sobą. Ogromną rolę odgrywa w tym wypadku charakter zastosowanej spoiny. Tego typu połączenia charakteryzują się lekkością i wytrzymałością. Bardzo łatwo można również zabezpieczyć je na wypadek korozji. Warto zwrócić uwagę, że spawanie konstrukcji stalowych to szybka metoda. Dzięki czemu można wykonać wiele połączeń w krótkim czasie. Dzięki temu można rozróżnić kilka rodzajów spawania. Wśród nich są:

  • metoda mig/mag stosuje gaz osłonowy obojętny oraz gaz osłonowy aktywny. Służy ona jako zabezpieczenie łuku elektrycznego, który zostanie wytworzony między topliwą elektrodą a metalem.
  • metoda tig jest analogiczna do metody mig/mag i polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego. Wykorzystuje się gaz obojętny w charakterze gazu osłonowego a także elektrody. Najczęściej sporządza się z wolframu oraz jego stopów. Tig jest jedną z najtrudniejszych metod. Z kolei wykonywanie jej wymaga wprawy.
  • metoda mma wykorzystuje elektrodę otuloną. Podobnie jak w przypadku metody tig wymaga od pracownika wprawy i praktyki.

Spawane konstrukcje stalowe od firmy Zekon

Jedną z najlepiej rozwijających się firm na śląsku jest producent Zekon. Zajmuje się on prefabrykacją konstrukcji stalowych, hal przemysłowych, magazynów, obiektów sportowych oraz handlowych. Dodatkowa firma ta zajmuje się konstrukcjami stalowymi w sektorze energetycznym i petrochemicznym. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologie i wykwalifikowanym pracownikom -konstrukcje stalowe są niezawodne i wytrzymałe. Na śląsku znajduje się wiele konstrukcji stalowych. Wśród nich można znaleźć między innymi: dworzec kolejowy w Katowicach czy też dworzec PKP w Gliwicach.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie wejdź na stronę internetową podlinkowaną poniżej: https://www.zekon.pl/pl/oferta/spawanie-konstrukcji-stalowych/