Żyj zdrowo – pij soki!

Kategorie Zdrowie,Życie
Targ z warzywami

Jak powszechnie wiadomo soki są bardzo zdrowe. Nie są jednak podstawą zdrowego żywienia i nie zastąpią prawidłowych nawyków. Ale idealnie nadają się jako, uzupełniający braki witamin, dodatek.

Napoje ze sklepów

Soki, które można znaleźć w różnego rodzaju marketach, galeriach i sklepach mają niewiele wspólnego ze świeżo wyciskanymi napojami. Te przeznaczone do sprzedaży są poddawane procesowi pasteryzacji, dzięki czemu mogą miesiącami stać na półce w sklepie i zbierać kurz. Podczas tego procesu pojawia się bardzo wysoka temperatura, przez co większość witamin i minerałów po prostu z nich wyparowuje. Często również takie soki powstają z soków zagęszczonych, do których dolewa się znaczną ilość wody, dodaje cukru lub słodzik chemiczny. Jak widać z takich produktów po prostu lepiej zrezygnować i przerzucić się na zdrowe napoje, którymi są między innymi woda oraz soki z wyciskarki do warzyw i owoców.  

Świeże soki

Owocowe i warzywne (albo i mieszane) świeżo wyciskane soki są skarbnicą witamin i minerałów – i z tego właśnie powodu są idealnym dodatkiem prawidłowej i zdrowej diety. Nadają się idealnie na drugie śniadanie bądź podwieczorek. Mają mnóstwo zalet. Posiadają mnóstwo wartości odżywczych, które wcześniej posiadały produkty, z których zostały wytworzone. Warto zauważyć, że dzięki płynnej postaci wszelkie minerały i witaminy są w bardzo szybkim tempie dostarczane do organizmu. Ogromna ilość witamin z pewnością uzupełni wszystkie ewentualne braki, ale to nie wszystko. Świeże soki zapobiegają także różnym chorobom cywilizacyjnym i są bardzo pomocne podczas zrzucania zbędnych kilogramów. Picie świeżych soków to również możliwość dostarczenia organizmowi codzienną niezbędna dawkę owoców i warzyw – jak wiadomo, każdego dnia powinniśmy spożywać pięć porcji warzyw i owoców, a podczas wyciskania napoju zużywa się bardzo dużo surowca. Świeże soki również oczyszczają ciało z nagromadzonych toksyn. Duża ilość składników odżywczych wpływa także doskonale na samopoczucie i odporność. Takie napoje są ponadto bardzo smaczne. Wiele osób decyduje się pić warzywne soki z surowców, za którymi nie przepadają, gdyż w tej postaci smakują znacznie lepiej. Można także mieszać różne składniki i uzyskiwać oryginalne smaki oraz dostarczyć swojemu organizmowi wszystkie niezbędne witamin i minerałów różnego rodzaju.

Wyciskarka

Aby mieć pewność, że pije się zdrowy sok pozbawiony dodatkowych, chemicznych substancji najlepiej zdecydować się samemu wyciskać napój. Dzisiejsze wyciskarki do warzyw i owoców bardzo dobrze radzą sobie z wszelkimi produktami, nawet z warzywami liściastymi i zachowują wszystkie wartości odżywcze. Nie podgrzewają soku, ani też nie produkują charakterystycznej piany, jaka zawsze powstaje w sokowirówce. Najwyższej jakości wyciskarki do warzyw i soków możecie znaleźć na tej stronie.