Z czym wiąże się awans na stanowisko Managera?

Kategorie Poradnik
manager

Często pracujemy w jednym miejscu pracy przez wiele lat, stale czekając na promocję na wyższe stanowisko. Czasami jesteśmy pomijani, pomimo tego że czujemy się na siłach do podjęcia nowego wyzwania. W momencie, kiedy ta chwila jednak nastąpi nie potrafimy ukryć swojego zadowolenia oraz ekscytacji z tego powodu. Jest to wielkie wyróżnienie dla osób, które pracują na taki awans, nawet od kilku lat. Początkowo zwracamy uwagę tylko na zwiększenie się naszych zarobków i od razu zaczynamy planować nowe wydatki, jednak po pewnej chwili zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko będzie takie proste i przyjemne. Stanowisko managera wymaga od nas zazwyczaj większej dyspozycyjności, a co najważniejsze zostajemy obarczeni nowymi obowiązkami i odpowiedzialnością za innych pracowników, dlatego należy się dobrze zastanowić w momencie podejmowania decyzji, ponieważ jest to stanowisko, które wymaga od nas dużo więcej niż poprzednie i będzie nas to kosztowało dużo więcej pracy i wysiłku.

 

 

Podstawowe obowiązki managera

Stanowisko to polega przede wszystkim na zarządzaniu, ale nie tylko ludźmi i organizacją pracy. Dochodzi do tego logistyka firmy i sposób jej prowadzenia. Bardzo często jesteśmy także odpowiedzialni za kwestie finansowe w firmie, a idą za tym wszystkie działania administracyjne i płacowe. Dodatkowo osoba, która przyjmuje taki awans powinna posiadać kompetentną wiedzę z zakresu działań zasobami ludzkimi czyli HR. Większość firm na szczęście dba o rozwój swoich pracowników, dlatego po objęciu nowej funkcji powinny czekać na nas specjalne szkolenia dla managerów, które poprawią albo polepszą nasze kwalifikacje zawodowe w dziedzinie zarządzania. W przypadku braku konkretnej wiedzy o zasobach ludzkich możemy skorzystać z dodatkowego szkolenia dla HR, które uzupełni naszą wiedzę z tego zakresu. Ważne jest, aby się stale udoskonalać i dbać o swój rozwój, który tylko może nam przynieść dodatkowe korzyści.

 

szkolenia

Szkolenia dla managerów i działu HR

W przypadku, gdy jesteśmy zdecydowani na dodatkowe szkolenia, które mają udoskonalić naszą wiedzę, powinniśmy skorzystać z najlepszych szkół, które oferują nam bardzo dobre warunki współpracy. Firma Moderator opiera swoje działania na szkoleniach w wielu dziedzinach, w tym także możemy znaleźć szkolenia dla managerów oraz HR.