Wynagrodzenie zawodowego coacha. Czy się opłaca?

Kategorie Poradnik
biznes

Coaching to ostatnio bardzo popularny nurt w świecie biznesu i marketingu. Doradcy, bo tak też się o nich mówi, mają za zadanie zbudować pełną relację ze swoim klientem, która ma polegać na zwiększeniu jego motywacji i dążeniu do rozwoju osobistego i zawodowego. Coach słucha i zadaje pytania, ale nigdy nie podaje gotowych rozwiązań sytuacji. Praca z coachem zmusza drugą osobę do przemyśleń i refleksji, które mają skierować ją na właściwy kurs pozwalający na zwiększenie pewności siebie. Jak zatem prezentują się wynagrodzenia zawodowego coacha?

 

Zaraz po studiach…

Ostatnio bardzo popularnym kierunkiem studiów stało się “Doradztwo i Coaching”. To właśnie ten kierunek ma kształcić przyszłych trenerów rozwojowych czy motywacyjnych. Kierunek jest dostępny aktualnie na niemal wszystkich państwowych uczelniach i wyższych szkołach prywatnych. Znalezienie pracy na stanowisku coacha po wyżej wymienionych studiach nie powinno być ciężkie dla osób elokwentnych.

 

coaching

Certyfikaty, a większa płaca

To prawda, że zawodowi trenerzy stale się kształcą. Co nowsze certyfikaty pozwalają na zwiększanie cen swoich prywatnych szkoleń i kursów. Przykładowo po uzyskaniu certyfikatów międzynarodowych możemy ustalić stawkę godzinową szkolenia w granicach 250-300 zł! To całkiem wysokie ceny jak za godzinę pracy, która polega głównie na wysłuchiwaniu i zadawaniu pytań. Certyfikaty dzielą się również na poziomy. Doświadczenie coacha jest z kolei wyceniane przez przepracowane godziny. Im więcej przepracowanych godzin z klientem tym większe zarobki. Należy jednak pamiętać, że działanie na własną rękę jest bardzo trudne. Poszukiwania klientów z reguły kończą się fiaskiem, ponieważ większość osób prywatnych woli skorzystać z możliwości jakie proponują prywatne firmy coachingowe. Wydaje się to dla nich bardziej bezpieczna opcja. Dlatego warto się poważnie zastanowić na jakich warunkach chcemy pracować.

 

 

Szkolenia oparte na dowodach w Moderator

Profesjonalizm, fach i wiedza – to wszystko co cechuje naszych specjalistów od szkoleń. Moderator prowadzi pełne szkolenia oparte na dowodach w celu uzyskania lepszych efektów i zwiększenia przejrzystości przeprowadzanych kursów z zakresu biznesu czy coachingu. Na stronie https://moderator.edu.pl/ można dowiedzieć się więcej na temat samych szkoleń opartych na dowodach i zapisać się na kolejne kursy drogą mailową.