Wymiana opon do wózków widłowych – krok po kroku

Kategorie Poradnik
wózek widłowy

Wózek widłowy to obowiązkowa część wyposażenia w każdej hali produkcyjnej czy w magazynie. Pojazd ten umożliwia nam przenoszenie towarów z wyznaczonego punktu A do B. Sprzęt ten zwiększa produktywność danej firmy co wiąże się także ze wzrostem dochodów. Nikt w branży nie wyobraża sobie aktualnie funkcjonowania bez wózków widłowych. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy ogumienie ulegnie pęknięciu? Zalecana jest wymiana i to jak najszybsza, aby uniknąć strat. W przypadku wymiany opon do wózków widłowych możemy udać się do specjalistycznego serwisu, ale także możemy spróbować na własną rękę.

Opony pneumatyczne

Jednym z rodzajów opon do wózków widłowych jest ogumienie pneumatyczne, które jest montowane z dętką i ochraniaczem. Nie wymaga to od nas większego wysiłku, dlatego też wymiana przebiega bez większych komplikacji. Zawsze można także skorzystać z usług profesjonalnego serwisu.

Opony superelastyczne

Jest to zupełne przeciwieństwo ogumienia pneumatycznego. Wymiana opon we własnym zakresie jest wręcz odradzana. W przypadku montażu należy się udać do specjalistycznego serwisu wózków widłowych. Idealnym sposobem będzie skorzystanie z montażu na miejscu, co oznacza, że dany serwis podjedzie pod wskazany przez nas adres i dokona wymiany. W ten sposób zaoszczędzimy wiele czasu i nerwów.

opony do wózków widłowych

Jak określić zużycie ogumienia?

W przypadku superelastycznych opon do wózków widłowych zużycie wygląda następująco. Linia 60 J określa nam zużycie bieżnika, do tego miejsca praca i użytkowanie wózka widłowego jest w pełni bezpieczne. Jeżeli bieżnik spadnie poniżej tej linii należy podjąć jak najszybciej działania mające na celu wymianę ogumienia na nowe.

Opony do wózków widłowych z Bydgoszczy

CWW Blum to profesjonalna firma, która zajmuje się dystrybucją wózków widłowych od takich producentów jak Toyota czy Linde. Prowadzi także zakres sprzedaży części do wózków widłowych w tym opon. Można skorzystać z serwisu na miejscu jak i mobilnie pod adresem klienta. Firma zajmuje się sprzedażą i wymianą ogumienia. Superelastyczne i pneumatyczne opony do wózków widłowych dostępne w sprzedaży w przystępnych cenach. Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod adresem internetowym www.cwwblum.com salonu z Bydgoszczy.