Wesele w plenerze – ostatni dzwonek na planowanie!

Kategorie Uncategorized

Moda na organizowanie wesel w plenerze trwa w najlepsze i chociaż wydaje nam się, że przyszła ona do nas z zagranicy, to jednak nie do końca jest to zgodne z prawdą. W każdym razie coraz większa ilość par marzy o weselu pod chmurką. Jeśli bierzecie ślub w tym roku, to już naprawdę ostatni moment na jego zaplanowanie!

Plenerowe wesela kiedyś i dziś

Dzisiejsze wesela plenerowe są postrzegane jako coś, co przyszło do nas z Zachodu i chociaż ich forma często rzeczywiście jest właśnie taka, to jednak warto mieć na uwadze, że zabawy weselne na świeżym powietrzu odbywały się w Polsce przez długie lata. Na wsiach polskich bardzo często organizowane były latem wesela, a nikt nie przejmował się żadnymi rezerwacjami – na podwórko przy domu wystawiano stoły i ławy i bawiono się na świeżym powietrzu. Obecnie wesela w plenerze znacznie odbiegają od dawnych wiejskich zwyczajów, w związku z czym wymagają o wiele większych przygotowań i odpowiedniego wyprzedzenia w planowaniu wszystkiego. Jeśli mamy już termin oraz miejsce, musimy przede wszystkim zadbać o komfort naszych gości. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, jaka będzie pogoda w dniu wesela, dlatego musimy być przygotowani na każde warunki pogodowe właściwe dla danej pory roku. Obowiązkowo musimy zatem zadbać o zabezpieczenie na wypadek deszczu czy wiatru, a w tym najlepiej sprawdzą się namioty.

Skąd wziąć namioty na wesele?

Jeśli nasze wesele plenerowe odbywa się na terenie należącym do hotelu czy restauracji, często bywa tak, że mają one własną bazę namiotów zarezerwowaną na tego typu okazje. Jeśli tak nie jest – musimy zorganizować je sami. Na szczęście firm oferujących wynajem namiotów nie brakuje. Niemniej skontaktujmy się z którąś z nich jak najszybciej. Wesela plenerowe to domena letnich miesięcy, a lato to czas, w którym magazyny wypożyczalni namiotów często świecą pustkami, gdyż jest to branża sezonowa i jak nietrudno się domyślić, to właśnie lato jest szczytem zamówień. Im szybciej się tym zajmiemy, tym lepiej. Większość wypożyczalni wynajmuje także wyposażenie, jeśli więc potrzebujemy również stołów i krzeseł lub ław, możliwe, że będziemy w stanie otrzymać je w tym samym miejscu, co namioty.