Warmia i Mazury – turystyczny potencjał

Kategorie Pasja,Podróżowanie
mazury

Olsztyn, jako stolica województwa warmińsko-mazurskiego jest głównym ośrodkiem życia administracyjnego, gospodarcze oraz regionalnego tego regionu. Poza niewątpliwymi walorami turystycznymi w mieście kwitnie także przemysł – oponiarski (fabryka opon Michelin), a także drzewny, a co za tym idzie także meblarski. Położenie Olsztyna sprawia, że jest idealnym punktem wypadowym do zwiedzania “Krainy Tysiąca Jezior”, czyli Mazur i Warmii. Poza jedynymi w swoim rodzaju zbiornikami wodnymi region ten wyróżnia się także przepięknymi parkami krajobrazowymi. Wybierając się do Olsztyna warto posiadać swój samochód, aby móc bezproblemowo zwiedzić najciekawsze zakątki Warmii i Mazur. Jeśli nie posiadasz samochodu, to możesz skorzystać z usług, jakie oferuje wypożyczalnia samochodów. Olsztyn posiada wiele punktów, w których bez większych problemów możesz wynająć auto.

Co polecamy zobaczyć w Olsztynie i regionie Warmii i Mazur?

Wbrew temu co się mówi – na Warmii i Mazurach nie ma tylko tysiąca jezior, ponieważ jest ich aż ponad 2600! To one są głównym powodem, który powoduje, że region jest tak chętnie odwiedzany przez turystów oraz amatorów różnego rodzaju sportów wodnych – np. kajakarstwa lub żeglarstwa. Tutaj znajduje się też największe polskie jezioro, czyli Śniardwy. Ponadto warte odwiedzenia są także najczystsze polskie jeziora. Poza przyrodą niezwykle ciekawe są także zabytki w tym regionie. Szczególnie dla kogoś kto lubi gotycką architekturę, ponieważ przez Warmię i Mazury ciągnie się szlak zamków gotyckich, które pozostały m.in. po działalności Krzyżaków na tym terenie. Do najbardziej znanych zabytków należy m.in. Zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Warto się wybrać na wycieczkę samochodem po najciekawszych zabytkach w tym regionie. W przypadku, gdy nie posiada się samochodu, to jak pisaliśmy pozostaje wypożyczalnia samochodów. Olsztyn, to miasto, gdzie bez problemu znajdziesz jedna z nich – zobacz: http://www.carforyou.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-olsztyn

Podsumowanie

Warmia i Mazury wraz z Olsztynem należą do najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć w Polsce. Region ten sprawdzi się zarówno na weekendowy wypad, jak również na dłuższy pobyt. W sytuacji, gdy posiada się patent żeglarski, to można wynająć żaglówkę i oddać się przyjemności żeglowania po mazurskich jeziorach. Zawsze można zapisać się na kurs żeglarskich. W sezonie są one organizowane na bieżąco, więc nie będzie problemu w odnalezieniu odpowiedniego. Oczywiście odwiedzając Olsztyn oraz Warmię i Mazury warto się udać także na wycieczkę po najciekawszych zabytkach w regionie. Jak już wspominaliśmy – w przypadku, gdy nie posiada się własnego auto, to z pomocą przyjdzie nam wypożyczalnia samochodów. Olsztyn i całe województwo warmińsko-mazurskie skradły już wiele serc, także nie czekaj i wybierz się tam wycieczkę, jeśli jeszcze nie byłeś!

Dla zachęty polecamy zobaczyć zdjęcia :
http://www.national-geographic.pl/traveler/zobacz-kraine-tysiaca-jezior-z-lotu-ptaka-te-obrazy-sa-niesamowite