Usługi, z których korzysta się podczas kręcenia filmu

Kategorie Poradnik,Życie

Kręcenie filmu to długi proces, składający się z wielu różnych czynników. Tok produkcji to przede wszystkim złożony cykl, który często wymaga od nas ogromnych nakładów pieniędzy. Producent musi posiadać odpowiednie środki finansowe, a także rzeczowe. Proces tworzenia filmu to również umiejętne pozyskiwanie nowych sponsorów czy partnerów biznesowych, którzy przyczynią się do sukcesu. Nierzadko musimy znaleźć miejsca, w których wypożyczymy daną rzecz w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wypożyczalnia sprzętu

W branży filmowej korzysta się chętnie z usług wypożyczalni sprzętu, który stosowany jest do nagrywania filmów. Chodzi tutaj oczywiście o najlepsze kamery, oświetlenie, mikrofony czy innego rodzaju elementy. Oferty wypożyczalni sprzętu są bardzo zróżnicowane, jednak często możemy spotkać się z możliwością wynajmu sprzętu wraz z osobą, która zajmie się jego obsługą. Płaci się wówczas za jeden dzień, a ceny są różne, bowiem wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Wynajem samochodów

Żaden producent nie będzie kupował samochodu tylko i wyłącznie na potrzeby filmu. Korzysta się tutaj z usług wypożyczalni aut, które oferują nam wynajem samochodów na jeden lub kilka dni. Im dłuższy wynajem, tym cena będzie atrakcyjniejsza. Sprawdź ofertę!

Wypożyczalnia rekwizytów

W zależności od rodzaju rekwizytu możemy go także wypożyczyć. Tak naprawdę rekwizyty możemy zdobyć na 3 rodzaje:

  • wykonać je samemu,
  • wypożyczyć, a następnie oddać,
  • kupić, a następnie sprzedać lub schować do magazynu rekwizytów.

Wypożyczanie rekwizytów nie zawsze jest opłacalne, dlatego warto najpierw przemyśleć wszelkie za oraz przeciw i wybrać najbardziej dogodną opcję dla nas.

Catering

Na planie filmowym nie ma miejsca dla kucharza, dlatego zadbajmy o codzienne obiady dla naszej ekipy. Warto wybrać catering, który będzie również dowoził posiłki o odpowiednich porach. Należy także uwzględnić preferencje swojej ekipy, mianowicie – wziąć pod uwagę, kto jest weganem, wegetarianinem, a kto ma uczulenie na jakiś składnik.

Przytoczone powyżej usługi to tak naprawdę kilka rzeczy, z których korzysta się podczas kręcenia filmu. Kierownik produkcji musi zadbać o wiele więcej rzeczy, ale co najważniejsze – o odpowiedni budżet.